0 800 307 555
0 800 307 555

Порошенко схвалив створення Фінполіції та єдиного реєстру ПДВ


Порошенко схвалив створення Фінполіції та єдиного реєстру ПДВ

Президент Петро Порошенко підписав закон про створення Фінансової поліції та єдиного реєстру податку на додану вартість.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Президента.

“Президент Петро Порошенко… підписав закон “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо поліпшення інвестиційного клімату в Україні”, – сказано в ньому.

У повідомленні йдеться, що у зв’язку з прийняттям цього закону податкові інспекції на рівні районів перетворяться з контрольних і перевіряючих органів консультативні.

Також Порошенко зазначив, що контрольні функції податкової інспекції залишаються на обласному рівні, а новостворені підприємства звільняються на 3 роки від будь-яких перевірок, якщо вони мають оборот менше 3 млн гривень.
Крім того, він наголосив, що цим законом доступ до реєстрів на відшкодування податку на додану вартість передається Міністерству фінансів.

“Цей податок, який у всі часи був символом корупції, нарешті починає відігравати ефективну роль наповнювача державного бюджету”, – сказав Порошенко.

Згідно із законом, ліквідується податкова міліція, а замість неї створюється Фінансова поліція (служби фінансових розслідувань).

У частині трансфертного ціноутворення запроваджено механізм встановлення біржової ціни на підставі форвардного або ф’ючерсного контракту.

До 31 грудня 2021 року запроваджуються податкові канікули (з нульовою ставкою податку на прибуток) для підприємств, створених після 1 січня 2017 року, або діючих, в яких за три попередні роки річний дохід не перевищував 3 млн гривень.

Зміни в частині податку на додану вартість передбачають введення єдиного публічного реєстру заяв на бюджетне відшкодування ПДВ (замість двох), при цьому гроші відшкодовуватимуться в автоматичному режимі.

Збільшується термін реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до них у єдиному реєстрі (до 365 календарних днів), встановлюється штраф за відсутність такої реєстрації (50% суми податку) та за порушення її термінів.

Згідно з документом, будуть поширені обов’язковий реквізит коду товару згідно з УКТ ЗЕД, який відображається в податковій накладній, на всі товари без винятку, а також обов’язковий реквізит для послуг згідно з Держкласифікатором.

В частині плати за землю встановлена норма, за якою мінімальний розмір орендної плати за землю державної або комунальної власності не буде нижче розміру земельного податку.

Зміни торкнуться і тимчасово окупованої території. Зокрема, зупинено нарахування штрафів по прибутковому, акцизному, єдиному податку і податку на майно.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua