У Stratfor дали прогноз щодо відносин України з Росією на 2017 рік


У Stratfor дали прогноз щодо відносин України з Росією на 2017 рік

Москва буде продовжувати впливати на процеси в Європейському Союзі і в США, щоб підірвати західну єдність шляхом кібератак, пропагандистських кампаній і політичних маніпуляцій. Більше того, Москва активізує ці зусилля в 2017 році для того, щоб досягти своїх цілей, які передбачають зняття санкцій з боку ЄС і США.

Це означає новий виток протистояння між Росією і Заходом, вважають фахівці приватної американської розвідувально-аналітичної компанії Stratfor, передає Апостроф.

На тлі цих подій спроби таких країн, як Україна, Молдова і Грузія глибше інтегруватися в ЄС, швидше за все, зазнають невдачі, через що цим державам доведеться переглянути свої відносини з Росією.

Приміром, на нещодавніх президентських виборах у Молдові обраний проросійський кандидат Ігор Додон, який зобов’язався покращити контакти з Москвою. Хоча Україна і Грузія навряд чи візьмуть цей приклад, їхня політика стосовно Росії в 2017 році може стати більш прагматичною. Вона призведе до посилення торговельних зв’язків з Росією, що може вплинути на статус відторгнутих від України і Грузії територій.

Москва, ймовірно, також захоче отримати вплив в Азербайджані та Узбекистані – державах, які зберегли свій нейтралітет відносно Росії після розпаду СРСР. Москва нещодавно підписала угоду з розширення військового співробітництва з кожною з цих країн. Зростаючі чвари в Європейському Союзі змусять і Білорусь з Вірменією відмовитися від спроб розширення двосторонніх відносин з ЄС.

Отже, значення Євразійського економічного союзу і Організації Договору про колективну безпеку – блоків, де чільну роль грає Росія, цього року підвищиться. І все ж повернення Росії у вищу лігу зовсім не гарантовано. Сполучені Штати і НАТО навряд чи дозволять Москві мати вільне панування над Євразією. Крім того, різні політичні сили в США і ЄС будуть оскаржувати зняття або послаблення санкцій проти Москви.

При цьому, зіткнувшись з перспективою зменшення підтримки з боку Заходу, Україна і Грузія можуть спробувати об’єднатися з сусідніми країнами, такими як Польща та Туреччина для опору Кремлю. Але й Москва напевно проявлятиме обережність і не діятиме надто агресивно стосовно периферійних держав.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «У Stratfor дали прогноз щодо відносин України з Росією на 2017 рік» на Finance.ua - 4.0
В Контексті Finance.ua