"Нафтогаз" втратить монополію, – Кістіон


"Нафтогаз" втратить монополію, – Кістіон

З моменту повноцінного запуску компанії “Магістральні газопроводи України”, яка розмежовує поставки, видобуток та реалізацію газу, в третьому кварталі 2017 року НАК “Нафтогаз України” втратить свою монополію на постачання газу населенню. Про це розповів віце-прем’єр-міністр Володимир Кістіон.

“Газ для населення зараз продається тільки “Нафтогазом”. Тепер на ринку є кілька трейдерів, готових відпускати газ безпосередньо для населення. І ціна буде такою, яку запропонує трейдер”, – зазначив Кістіон.

Однак, за словами віце-прем’єра, є кілька моментів, які потрібно вирішити до кінця першого кварталу 2017 року.

“Наприклад, щоб запрацював ринок природного газу, потрібно монетизувати виплати, які здійснюються за рахунок державного бюджету у вигляді компенсації споживачам – субсидій, пільг тощо”, – розповів Кістіон.

Нагадаємо, закон “Про ринок газу” був прийнятий Верховною Радою 9 квітня. Відразу ж після його прийняття експерти підкреслювали, що сам закон носить рамковий характер.

Наповнення всіх ринкових принципів мало бути доповнено майже двома сотнями нормативно-правових актів. Очікувалося, що вони будуть розроблені і затверджені до 1 жовтня — дати набрання чинності нових правил. Але розробити нормативні акти не встигли.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua