Іноземцям, які в'їжджають до США, тепер пропонують залишити дані про акаунти в соціальних мережах


Іноземцям, які в'їжджають до США, тепер пропонують залишити дані про акаунти в соціальних мережах

Служба митного і прикордонного контролю США почала пропонувати іноземцям, які в’їжджають в країну, надати дані про акаунти в Facebook, Twitter та інших соціальних мережах, повідомляє Politico. Нове правило було запропоновано в червні і поширюється тільки на тих іноземців, які тимчасово в’їжджають в США без візи через Електронну систему авторизації подорожей (ESTA). Метою цього, як заявляє уряд, є ідентифікація потенційних загроз.

Нове правило вже вступило в силу, а надання даних подорожуючими поки є необов’язковим. Служба митного і прикордонного контролю просить людину «ввести інформацію, яка асоціюється з її онлайн-присутністю», в випадаючому меню – мова йде про назви акаунтів в більшості великих соціальних мереж, включаючи LinkedIn і Google+.

Поки не ясно, чи може зібрана інформація бути негайно використана для заборони на в’їзд в США, однак це цілком ймовірно, оскільки однією з цілей збору цих даних є пошук людей, які мають якийсь зв’язок з терористичними організаціями. При цьому іноземцям поки що не збираються забороняти в’їжджати в країну при відмові від введення даних.

Втім, запровадження такого правила все одно викликало хвилю обурення серед захисників людських прав і технологічних компаній. Члени обох спільнот висловили стурбованість ще влітку, коли правило було запропоновано. За їхніми словами, багато людей, в тому числі жителі Близького Сходу, почнуть надавати інформацію під страхом заборони на в’їзд в країну, після чого ці дані можуть ретельно досліджуватися урядом без будь-яких обмежень.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua