Індекс споживчої довіри в США оновив максимум за 13 років в грудні


Індекс споживчої довіри в США оновив максимум за 13 років в грудні

Індекс споживчої довіри в США в грудні 2016 року підскочив до 98,2 пункту з листопадового рівня в 93,8 пункту, свідчать остаточні дані Мічиганського університету.

Грудневе значення індикатора стало максимальним з січня 2004 року.

Попередні дані вказували на зростання індикатора до 98 пунктів, і аналітики, опитані MarketWatch, в середньому очікували перегляду оцінки до 98,3 пункту.

Рекордно висока частка опитаних “спонтанно вказала на позитивний ефект” очікуваної нової політики обраного президента США Дональда Трампа, який обіцяв знизити податки і збільшити інвестиції в інфраструктуру, йдеться в доповіді Мічиганського університету.

“Настільки високі очікування можуть простимулювати зростання економіки ще до безпосереднього введення зазначених заходів, – вважає експерт Мічиганського університету Річард Кертін. – Разом з тим очікування високо піднімають планку, за якою будуть оцінювати результати роботи Д. Трампа на посаді президента”.

Підіндекс відношення американських споживачів до поточної фінансової ситуації в грудні піднявся зі 107,3 пункту в листопаді до 111,9 пункту.

Показник споживчих очікувань на найближчі півроку підвищився з 85,2 пункту до 89,5 пункту.

Інфляційні очікування на середньострокову перспективу (1 рік) знизилися з 2,4% до 2,2%, мінімуму з 2010 року, а на довгострокову (горизонт 5-10 років) – з 2,6% до 2,3%.

В даний час відмітка в 100 пунктів відповідає рівню довіри 1966 року. Середнє значення індикатора під час останньої рецесії, що почалася в грудні 2007 року і тривала 18 місяців, становило 64,2 пункту, а протягом п’яти років до неї – 89 пунктів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua