Fitch відкликає в Росії всі рейтинги за національною шкалою


Fitch відкликає в Росії всі рейтинги за національною шкалою

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings прийняло рішення відкликати рейтинги всіх ранжованих емітентів Російської Федерації за національною шкалою.

“Дане рішення було прийнято після введення нової системи регулювання галузі кредитних рейтингів у Росії, що накладає вимоги, в результаті яких рейтинги Fitch Ratings за російською національною шкалою більше не зможуть використовуватися в регулятивних цілях”, – повідомляє агентство.

Як наслідок, до 31 березня 2017 року Fitch Ratings відкличе приблизно 150 публічних рейтингів за російською національною шкалою.

“Fitch Ratings підтримує і прагне продовжувати відкритий і конструктивний діалог з Центробанком Росії, – наголошується в прес-релізі. – Агентство, як і раніше, націлене на надання прозорих і орієнтованих на перспективу оцінок кредитоспроможності для інвесторів на російському ринку”.

Fitch продовжить надавати російським емітентам рейтинги за міжнародною шкалою. Агентство працює в Росії вже багато років, його офіс в Москві був відкритий в 2003 році. Fitch продовжує розширювати портфель російських емітентів міжнародних боргових зобов’язань, який в даний час налічує близько 200 емітентів, передає “Фінмаркет”.

Згідно з новим законом, що набере чинності в 2017 році, рейтингові агентства не вправі відкликати кредитні рейтинги, присвоєні за національною рейтинговою шкалою, згідно з рішеннями органів влади іноземних держав (наприклад, у разі впровадження ними санкцій стосовно тих чи інших юросіб). Ця вимога закону, кажуть експерти, фактично ставить міжнародні агентства перед складною необхідністю вибору між виконанням законодавства РФ і законодавства країн, де знаходиться весь основний бізнес даних агентств (США, ЄС).

Наявність акредитації Банку Росії є необхідною умовою для здійснення рейтингової діяльності на території Росії після закінчення перехідного періоду, який закінчується 13 січня 2017 року для російських юросіб і 13 липня 2017 року для іноземних.

В даний час акредитацію ЦБ пройшли тільки два рейтингові агентства – АКРА і “Эксперт РА”. Для того, щоб рейтинги “великої трійки” міжнародних агентств за національною шкалою враховувалися в регулятивних цілях, вони повинні створити на території РФ дочірні компанії.

Агентство Moody’s в березні прийняло рішення відкликати всі рейтинги за національною шкалою, присвоєні російським емітентам, а також закрити російську “дочку”. S&P Global Ratings поки не коментувало свої плани.

При цьому ЦБ РФ має намір застосувати принцип “дідового застереження” і дозволить учасникам ринку тримати випуски цінних паперів з рейтингами від неакредитованих агентств після набрання чинності нового законодавства про рейтингову діяльність. “Дідове застереження” дозволяє застосовувати стару норму у виняткових випадках щодо існуючих справ і питань, тоді як до всіх нових випадків застосовуються тільки нові правила. У світовій практиці цей принцип захищає інтереси інвестора від зміни законодавства приймаючої сторони.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua