Екс-правління ПриватБанку звинуватило НБУ в своєму банкрутстві


Екс-правління ПриватБанку звинуватило НБУ в своєму банкрутстві

“Українська правда” опублікувала текст, підписаний “екс-правління ПриватБанку”, в якому НБУ звинувачений в проблемах ПриватБанку.

Чому вони мовчали досі?

“Річ у тому, що будь-яка наша заява на цю тему миттю призвела б до паніки серед клієнтів і тільки злила б НБУ”, – йдеться в заяві.

Екс-топ-менеджери (їх список не вказано) стверджують, що “дірка 148 млрд утворилася не в результаті виведення грошей, а через різку і, як ми вважаємо, невиправдану зміну правил гри від НБУ” щодо обліку заставного майна.

“В результаті цієї зміни (яка, до речі, набирає чинності лише 1 січня 2017 року) наш банк втратив право враховувати застави загальною вартістю 142,8 млрд грн. Причому ця вартість була підтверджена незалежними оцінювачами, уповноваженими НБУ”, – сказано в тексті.

Екс-приватівці незадоволені тим, що НБУ дозволив вважати заставами тільки те майно, яке можна оформити в іпотеку, але більше не можна було враховувати в заставах акції підприємства. “Якщо врахувати, що в Україні практично немає великих підприємств, які на 100% належали б одному власнику (а для укладення іпотеки потрібна згода всіх власників), то можна сказати, що НБУ зробив неможливим враховувати абсолютну більшість об’єктів в нашій країні”, – стверджують вони. НБУ визнав “в нуль” навіть стадіон Дніпро-Арена, побудований за 1 млрд грн і оцінений в 850 млн грн, оскільки “ви все одно не знайдете на нього зараз покупця”.

“Наш банк регулярно проходив аудит міжнародних аудиторських компаній з великої четвірки. Відповідно до останнього звіту від PricewaterhouseCoopers, частка кредитного портфеля, який припадав в нашому банку на пов’язаних осіб, становила 17,7%. Але в якийсь момент НБУ знову вирішив кардинально змінити правила гри. Регулятор оголосив, що МСФЗ його не цікавить, він буде самостійно, “експертно” визначати, яких осіб називати пов’язаними. “Експерти” з НБУ почали відносити до пов’язаних підприємств мало не всіх підряд, хто коли-небудь вечеряв з акціонерами банку. наприклад, ніхто так і не зміг пояснити, чому в список інсайдерів потрапив футбольний клуб “Динамо Київ”“, – обурені екс-приватівці.

НБУ був звинувачений в тому, що не знижував ставки за виданими стабкредитами, а також в тому, що держава ініціювала ряд інформаційних атак, які приводили до паніки серед клієнтів ПриватБанку. “Остання атака була спровокована Гонтаревою, коли вона зібрала на закриту нараду провідних банкірів і експертів і розповіла їм про те, що ПриватБанк можуть націоналізувати, пустивши, таким чином, чергову хвилю чуток, яку із задоволенням підхопили ЗМІ на чолі з “Інтером”. У результаті ми отримали класичне пророцтво, що саме здійснюється. Наші клієнти почали вилучати гроші в такому темпі, що пережити це вже було неможливо”, – зазначено в повідомленні.

“Головний постулат. З приходом до влади, Гонтарева вела цілеспрямовану політику знищення нашого банку”, – впевнені екс-топ-менеджери.

Фінал тексту зацитуємо повністю:

“Навіщо НБУ це робив? Ми не знаємо. Перша версія полягає в тому, що банк відібрали в рамках чергового переділу власності. Друга версія полягає в тому, що команда Гонтаревої щиро вважала, що головна місія НБУ полягає не в розвитку економіки країни (наприклад, шляхом стимулювання кредитування), а в “чистці” ринку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua