До 2019 року половина городян буде користуватися розумними системами


До 2019 року половина городян буде користуватися розумними системами

За даними аналітичної фірми Gartner, до 2019 року майже 50% мешканців міст-мільйонників будуть надавати свої дані комп’ютерних систем керуючим розумними містами. Інтернет речей і інноваційні гаджети відкриють нові можливості використання міських сервісів. Наприклад, можна буде пройти іспит з водіння за допомогою Amazon Echo.

Споживчий інтерес до технологій і соціальних мереж змушує уряд і компанії більш активно інвестувати в розвиток цифрової інфраструктури та електронні держпослуги, відзначають аналітики Gartner.

До 2019 року половина жителів мегаполісів буде в тій чи іншій формі передавати свої дані в рамках системи розумних міст, повідомляє Gadgets Now. Підхід до отримання держпослуг на муніципальному рівні зміниться. Автори звіту наводять як приклад Управління громадської безпеки штату Юта, яке дозволяє громадянам проходити пробний іспит з водіння за допомогою голосового помічника Amazon Echo.

Влада зможе використовувати отримані від городян відомості для створення порталів з відкритими даними. Деякі міста вже створюють ринки даних. У столиці Данії система Copenhagen Data Exchange дозволяє громадянам отримати онлайн-доступ до міського архіву та інструментів для роботи з ним. Адміністрація Сінгапуру також готує до релізу платформу Smart Nation, на якій різні міністерства зможуть обмінюватися даними і аналітикою.

За оцінками Gartner, 20% всіх локальних державних структур буде отримувати прибуток від ринків даних до 2020 року. Монетизації вдасться домогтися за рахунок автоматизації сервісів і зручного інтерфейсу. Не доведеться обходити інстанції і збирати розрізнені відомості, а можна буде отримати загальний доступ до максимально об’ємної бази даних розумного міста.

Один з лідерів цифрових міських сервісів – Сінгапур, який спільно з Microsoft веде розробку чатбота для окремих державних послуг. До березня наступного року 143 тисячі державних службовців міста-держави, тобто весь готівковий держапарат, вирішуватимуть робочі питання через чат-платформу Workplace від Facebook.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua