Мінфін і Держказначейство втратили 3 терабайта інформації через кібератаки


Мінфін і Держказначейство втратили 3 терабайта інформації через кібератаки

Міністерство фінансів і Державне казначейство України втратили 3 ТБ інформації в результаті хакерської атаки в грудні поточного року, повідомив перший заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень при президенті України Олександр Власюк.

“Крім пошкодження мережевого обладнання, установи втратили, за їхніми оцінками, 3 терабайта інформації. Це колосальна цифра”, – сказав він під час “круглого столу” в п’ятницю в Києві.

Крім того, він повідомив, що в липні поточного року знову фіксувалися випадки торгівлі митними базами даних.

У зв’язку з цим, за його словами, забезпечення інформаційної безпеки – один з ризиків у бюджетній системі.

Щодо запропонованого урядом проекту державного бюджету на 2017 рік, О.Власюк зазначив, що ризики закладені як у дохідній, так і видатковій частині.

“Зростання доходів держбюджету значною мірою обумовлюється інфляційними і девальваційними чинниками … З дуже високою ймовірністю дохідна частина бюджету виконана не буде”, – сказав він.

Крім того, за його словами, окремий ризик пов’язаний з ініціативою уряду про двократне підвищення мінімальної зарплати в наступному році: очікуються звільнення працівників, зменшення прибутку підприємств (за оцінкою Мінфіну податок на прибуток скоротиться на 3 млрд грн) і тінізація бізнесу.

О.Власюк також висловив думку, що орієнтири надходжень від приватизації і від реалізації конфіскованого майна навряд чи будуть досягнуті.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кримінал
Дивись також
Весь ринок:Кримінал
Все, що ми знаємо про:Мінфін України
Рейтинг популярності матеріалу «Мінфін і Держказначейство втратили 3 терабайта інформації через кібератаки» на Finance.ua - 2.2
В Контексті Finance.ua