В пику Обамі: США продовжили санкції проти Ірану


В пику Обамі: США продовжили санкції проти Ірану

Незважаючи на те, що президент США Барак Обама відмовився підписувати законопроект про продовження санкції проти Ірану, документ автоматично вступив в силу, згідно із Конституцією США.

Згідно із законом, американський президент повинен підписати або відхилити законопроект протягом десяти днів після його схвалення Конгресом. Однак термін підписання документа закінчився опівночі з 14 на 15 грудня. Таким чином, документ продовжив діяти і обмеження проти Тегерана продовжені ще на 10 років.

“У адміністрації президента є всі необхідні повноваження для відхилення відповідних санкцій, і вона продовжує ними користуватися”, – йдеться в офіційній заяві Білого дому.

Відмова Обами підписати документ – демонстрація незгоди президента з рішенням Конгресу. У Білому домі вважають, що продовження санкцій не є необхідним кроком, оскільки у США є інші інструменти, щоб покарати Іран в разі потреби.

Американські законодавці вважають, що продовження закону, вперше прийнятого в 1996 році і відтоді кілька разів оновленого, має вирішальне значення для чинення тиску на Іран і змусить його дотримуватися умов ядерної угоди з США та іншими світовими державами.

Законопроект був прийнятий з переважною більшістю Сенатом і Палатою Конгресу США 1 грудня 2016 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua