ФРС США вперше за рік підвищила базову ставку


ФРС США вперше за рік підвищила базову ставку

Комітет з відкритих ринків Федеральної резервної системи США підвищив базову процентну ставку вперше за рік – до 0,5-0,75% річних з 0,25-0,5%.

Про це йдеться в прес-релізі регулятора.

ФРС зберігала ставку на рівні 0,25-0,5% із грудня 2015 року. Тоді регулятор вперше з 29 червня 2006 року підвищив її на 0,25 відсоткового пункту. У 2007-2008 роках регулятор поступово знижував ставку, поки вона не досягла мінімальної позначки 0-0,25% у грудні 2008 року.

ФРС зазначає, що економічна активність в США посилилася з середини поточного року. Ринок праці країни продовжив зміцнюватися, витрати домогосподарств помірно зросли.

Водночас, інвестиції в бізнес-сектор залишилися низькими. Інфляція в країні трохи зросла з початку року, але як і раніше залишається нижче цільового рівня в 2%. Частково це зумовлено зниженням цін на енергоносії та на імпорт неенергетичних товарів.

“Комітет очікує, що з поступовим коригуванням грошово-кредитної політики економічна активність зростатиме помірними темпами, і показники ринку праці зміцняться”, – йдеться в прес-релізі.

“Інфляція, як очікується, зросте до 2% у середньостроковій перспективі завдяки зменшенню ефекту зниження цін на енергоносії та цін на імпорт, а також зміцненню ринку праці”, – йдеться в релізі ФРС.

Регулятор продовжить уважно стежити за показниками інфляції в країні, а також за змінами у світовій економіці та на фінансових ринках. Наступне засідання ФРС заплановано на 31 січня – 1 лютого.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Світ
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua