Темпи зростання кредитування в Китаї в листопаді прискорилися


Темпи зростання кредитування в Китаї в листопаді прискорилися

Зростання кредитування в Китаї в листопаді 2016 року прискорилося, головним чином, за рахунок збільшення обсягів іпотеки.

Обсяг нового банківського кредитування в національній валюті минулого місяця склав 794,6 млрд юанів ($115,1 млрд) у порівнянні з 651,3 млрд юанів в жовтні, свідчать дані Народного банку Китаю (НБК, центробанк країни).

Експерти, опитані The Wall Street Journal, в середньому прогнозували цей показник на рівні 735 млрд юанів.

Обсяг середньострокових і довгострокових споживчих кредитів, переважно іпотечних, в листопаді склав 569,2 млрд юанів, на їхню частку припало близько 72% всіх нових кредитів, виданих китайськими банками в листопаді, свідчать підрахунки WSJ. Для порівняння: в жовтні частка таких кредитів склала 75%.

При цьому сукупний обсяг фінансування (включаючи банківські кредити, позабалансові кредити, а також розміщення акцій і облігацій) в Китаї в листопаді підскочив майже в два рази – до 1,74 трлн юанів з 896,3 млрд юанів місяцем раніше.

Агрегат грошової маси M2 (найширший показник) минулого місяця зріс на 11,4% щодо листопада 2015 року, що збіглося з очікуваннями експертів. У жовтні цей показник піднявся на 11,6%.

Зростання обсягів кредитування, ймовірно, пов’язане з активними вливаннями коштів державою в фінсистему з метою підтримки економіки в кінці року, а також скорочення ризиків, що виникли в результаті заходів щодо стримування підйому цін на житло, відзначають аналітики.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua