ОПЕК в листопаді збільшила видобуток нафти до рекорду


ОПЕК в листопаді збільшила видобуток нафти до рекорду

Організація країн-експортерів нафти в листопаді збільшила видобуток нафти на 300 тисяч барелів на добу – до рекордних 34,2 млн барелів на добу.

Про це йдеться в щомісячному огляді Міжнародного енергетичного агентства.

Зростання відбулося за рахунок Лівії, а також Анголи і Саудівської Аравії, де видобуток досяг рекордних 10,63 млн барелів на добу. Видобуток Кувейту навпаки скоротився на 100 тисяч барелів на добу.

Видобуток країн не-ОПЕК в листопаді знизився на 160 тисяч барелів на добу – до 57,1 млн барелів на добу в зв’язку з сезонним зниженням світових поставок і скороченням видобутку Норвегією з максимумів в жовтні. Світові поставки нафти в листопаді виросли до рекордних 98,2 млн барелів на добу.

Прогноз по зростанню видобутку країн не-ОПЕК на 2017 рік знижений приблизно на 300 тисяч барелів на добу – до 0,2 млн барелів на добу. При цьому прогноз по нафтовидобутку Росії на 2017 рік був знижений на 110 тисяч барелів на добу – до 11,37 млн барелів на добу.

Світовий попит на нафту в 2017 році, за прогнозом МЕА, виросте до 97,6 млн барелів на добу, що вище попереднього прогнозу агентства на 120 тисяч барелів на добу. Прогноз попиту на нафту в 2017 році країн ОПЕК підвищений до 33,6 млн барелів на добу.

“Це не прогноз МЕА, а припущення, засновані на цифрах в угоді ОПЕК 30 листопада і підкріплені виробниками поза ОПЕК”, – підкреслюється в огляді.

“Якщо виробники нафти не виконають своїх зобов’язань, ринок ризикує зіткнутися з поверненням до періоду низьких цін і зростанням комерційних запасів нафти четвертий рік поспіль”, – наголошується в огляді агентства.

Прогноз на друге півріччя ускладнюється через можливість продовження угоди ОПЕК ще на 6 місяців.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «ОПЕК в листопаді збільшила видобуток нафти до рекорду» на Finance.ua - 2.1
В Контексті Finance.ua