У Гонтаревої розповіли про ключові ризики для фінансової стабільності


У Гонтаревої розповіли про ключові ризики для фінансової стабільності

У звіті, що представлено на сайті НБУ оцінено системні ризики, які виникають під впливом поточних тенденцій в економіці та банківському секторі.

Національний банк зазначає, що зменшенню ризиків сприяло макроекономічне середовище. Реальний ВВП знову зростає, споживча інфляція під контролем, дефіцит державних фінансів значно скорочено.

Основними причинами покращення ситуації в реальному секторі НБУ називає те, що боргове навантаження перестало бути критичним для багатьох підприємств та галузей. Сільське господарство, добувна та легка промисловість, інфраструктурні галузі – вже зараз є привабливими для відновлення кредитування.

Водночас НБУ зазначає ключові ризики для фінансової стабільності, а саме :

• можливість ескалації російської агресії на сході України,
• повільні темпи економічного зростання основних торгівельних партнерів,
• низький темп реформ,
• висока ймовірність затримки фінансування з боку Міжнародного валютного фонду та інших кредиторів.

“Досвід України свідчить, що припинення співпраці із міжнародними фінансовими організаціями неодмінно призводить до гальмування економічних перетворень. Тому повне виконання спільної програми України з МВФ має бути пріоритетом для всіх органів влади”, – наголосила Голова Національного банку України Валерія Гонтарева.

У довгостроковій перспективі фінансовій стабільності також перешкоджають відсутність прогресу у захисті прав кредиторів, зволікання з судовою реформою та ухваленням необхідних законів, неузгодженість дій правоохоронних органів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
В Контексті Finance.ua