Став відомий кредитний ризик 60 найбільших банків (інфографіка)


Став відомий кредитний ризик 60 найбільших банків (інфографіка)

Кредитний ризик 60 найбільших банків, розрахований за постановою №351, за попередніми оцінками НБУ, становить 497 млрд грн.

Про це йдеться в “Звіті про фінансову стабільність”.

Ця оцінка на 23 млрд грн, або 4,85%, більша, ніж кредитний ризик за стрес-тестом НБУ (за стрес-тестом оцінені 60 банків, на які припадає 98% активів) – 474 млрд грн.

Найбільше відхилення в оцінці кредитного ризику зафіксовано в I групі банків (найбільші банки з національним капіталом) – 15 млрд грн. У групі II (невеликі банки з національним капіталом) оцінка кредитного ризику за постановою №351 навіть на 2 млрд грн виявилася нижчою, ніж оцінка кредитного ризику за стрес-тестом. У державних банків додаткові ризики оцінені в 7 млрд грн, у іноземних банків – в 3 млрд грн.

При цьому показники резервів банків за МСФЗ і їхній непокритий кредитний ризик за діючими правилами на 1 жовтня становили 325 млрд грн. Розрив з оцінкою за стрес-тестом складає 149 млрд грн, з показником за постановою №351 – 172 млрд грн.

Найбільший розрив між сформованими резервами і розміром кредитного ризику зафіксовано в групі I: при резервах в 44 млрд грн кредитний ризик оцінено в 176 млрд грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua