Ціни на нафту повернулися до зниження


Ціни на нафту повернулися до зниження

Світові ціни на нафту у вівторок незначно знижуються після досягнення днем раніше максимальних позначок з липня 2015 року.

Про це свідчать дані торгів.

Станом на 07:27 вартість лютневих ф’ючерсів на нафту Brent знижувалася на 0,11% – до 55,63 долара за барель. Вартість січневих ф’ючерсів на марку WTI опускалася на 0,32% – до 52,66 долара за барель.

ОПЕК на засіданні 30 листопада домовилася про скорочення свого видобутку на 1,2 мільйона барелів на день – до 32,5 мільйона барелів.

У суботу, 10 грудня, 11 країн, що не входять до ОПЕК, погодили скорочення свого видобутку сумарно на 558 тисяч барелів на добу, в тому числі Росія – на 300 тисяч. Скорочення почнеться з січня. Угоду укладено на перше півріччя з можливістю пролонгації.

На цьому тлі в понеділок вартість нафти активно зростала. Зокрема, ціна нафти марки Brent вперше з 21 липня 2015 року перевищила позначку в 57 доларів за барель, а нафти марки WTI вперше з 6 липня 2015 року піднялася вище 54 доларів. Після такого ралі інвестори у вівторок вирішили зафіксувати отриманий прибуток.

Аналітики BMI Research, думку яких наводить видання The Wall Street Journal, вважають, що угода країн, які входять до ОПЕК, і країн, які не входять до цього картелю, може призвести до зростання нафтових цін до 60-70 доларів за барель.

Однак вони попереджають, що динаміка залежатиме від того, наскільки сумлінно учасники угоди будуть виконувати всі її умови.

“Ми відзначаємо, що чим вища вартість бареля нафти, тим сильніша спокуса порушити встановлені квоти (на видобуток нафти – ред.)”, – цитує газета експертів BMI Research.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
В Контексті Finance.ua