ВВП Туреччини знизився вперше з 2009 року


ВВП Туреччини знизився вперше з 2009 року

ВВП Туреччини несподівано знизився в третьому кварталі 2016 року: липнева спроба військового перевороту в країні негативно відбилася на споживчих витратах і обсязі інвестицій бізнесу.

Згідно з офіційними статистичними даними, обсяг ВВП за липень-вересень впав на 1,8% в порівнянні з тим самим періодом попереднього року. Падіння ВВП відзначено вперше з третього кварталу 2009 року.

Експерти, опитані агентством Bloomberg, в середньому прогнозували збільшення показника на 0,3%.

У другому кварталі поточного року ВВП Туреччини зріс на 3,1%.

Споживчі витрати, на частку яких припадає дві третини економіки Туреччини, в третьому кварталі скоротилися на 3,2% в порівнянні з тим же періодом 2015 року, обсяг бізнес-інвестицій зменшився на 0,6%.

При цьому державні витрати злетіли на 23,8%.

Курс ліри до долара США опустився в понеділок на 1% – до 3,5121 ліри/$ 1. Ліра дешевшає на тлі теракту в Стамбулі, який стався минулої суботи, в результаті якого загинули 39 осіб.

Минулого тижня статистичне управління Туреччини оголосило, що змінює спосіб розрахунку показника ВВП, щоб він краще відображав темпи економічної активності. Базовим роком для розрахунку ВВП тепер вважається 2009 рік, а не 1998 рік, як раніше.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua