У Білому морі з'явиться перша в Росії морська вітроелектростанція


У Білому морі з'явиться перша в Росії морська вітроелектростанція

Республіка Карелія і китайська енергетична компанія Sinomec підписали договір про співпрацю, який передбачає будівництво в Білому морі вітряної електростанції потужністю 60 МВт.

Нова морська вітроелектростанція загальною вартістю 9 млрд рублів буде побудована неподалік від карельського міста Кемі до 2020 року. Китайська енергетична компанія Sinomec буде фінансувати проект спільно з Російським фондом прямих інвестицій, повідомляє прес-служба глави Республіки Карелія.

За словами глави республіки Олександра Худілайнена, проект стане новим етапом взаємодії між Карелією і Китаєм, а також позитивно позначиться на іміджі регіону та створить нові робочі місця. Згідно з прес-релізом, опублікованим на сайті Республіки Карелія, проект передбачає наймання 200 співробітників на етапі будівництва і ще близько тридцяти — під час експлуатації.

До цього фінська компанія Fortum вклала 65 млн євро (близько 5 млрд рублів) в будівництво вітроелектростанції потужністю 35 МВт на території Ульяновської області. Втім, карельська ВЕС стане першою в Росії вітряною фермою, яка працює саме за рахунок прибережних морських вітрів.

На даний момент сфері прибережної морської енергетики лідирує Великобританія. В країні вже працюють близько 3000 морських вітряних турбін, а також будуються дві найбільші морські вітряні ферми — Triton Knoll і Hornsea Project Two, потужністю 900 МВт і 1800 МВт відповідно. До 2020 року країна планує виробляти до 10% всієї споживаної енергії за допомогою вітряків.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «У Білому морі з'явиться перша в Росії морська вітроелектростанція» на Finance.ua - 2.6
В Контексті Finance.ua