Кабмін пропонує прив'язати межу держборгу до курсу гривні


Кабмін пропонує прив'язати межу держборгу до курсу гривні

Кабінет міністрів подав законопроект, що дозволяє підвищити граничний обсяг держборгу в разі девальвації нацвалюти.
 
Кабінет міністрів України пропонує дозволити перевищення граничного розміру державного боргу в 2016 році при девальвації гривні в більшому розмірі, ніж прогнозувалося при формуванні державного бюджету.

Відповідна ініціатива закріплена в законопроекті №5482, зареєстрованому в парламенті 5 грудня.

“У разі відхилення офіційного курсу гривні до долара США на 31 грудня 2016 року від курсу, який застосовувався при складанні держбюджету України, допускається відхилення від граничного обсягу держборгу і гарантованого державою боргу на такий офіційний курс”, – вказується в законопроекті.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, граничний обсяг держборгу в державному бюджеті на поточний рік був встановлений, виходячи з прогнозу 24,4 грн/$1 (в структурі держборгу близько 70% номіновано в іноземній валюті), але, згідно з оновленими прогнозами, на кінець 2016 року курс очікується на рівні 27,5 грн/$1.

“Для нівелювання валютних впливів з метою недопущення повторення ситуації в майбутньому, пропонується передбачити в законі про держбюджет норму, яка допускає відхилення від граничного обсягу держборгу і граничного обсягу гарантованого державою боргу в разі відхилення офіційного курсу гривні до долара США від прогнозного, що застосовувався при складанні держбюджету” , – вказується в документі.

У пояснювальній записці також зазначається, що з урахуванням прогнозного курсу на кінець 2016 року в 27,5 грн/$1 необхідно збільшити граничний рівень держборгу на кінець 2016 на 133,533 млрд грн – до 1,635 трлн грн.

Разом з тим, у висновку Головного науково-експертного управління парламенту зазначається, що відповідно до частини 2 статті 18 Бюджетного кодексу, загальний обсяг держборгу і гарантованого державою боргу на кінець бюджетного періоду не може перевищувати 60% річного номінального обсягу ВВП: з урахуванням цього пропоновані в законопроекті зміни повинні супроводжуватися внесенням відповідних змін до Бюджетного кодексу.

Згідно з чинною редакцією закону про держбюджет на 2016 рік, на 31 грудня граничний обсяг держборгу встановлений на рівні 1,501 трлн грн і граничний обсяг гарантованого державою боргу – 444,779 млрд грн.

Законопроектом також пропонується збільшити обсяг субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків), вивезення побутового сміття та рідких нечистот на 2,452 млрд грн за рахунок зменшення планових асигнувань в поточному році на програму фінансового забезпечення пенсійних виплат і дефіциту коштів Пенсійного фонду.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Кабмін
В Контексті Finance.ua