Збиток Укрсоцбанку зріс на 3 млрд грн


Збиток Укрсоцбанку зріс на 3 млрд грн

За даними Укрсоцбанку, після незначного прибутку в жовтні його збиток у листопаді становив 3 млрд грн, внаслідок чого за підсумками 11 місяців негативний фінрезультат збільшився до 5,7 млрд грн. Основна причина – проблемні кредити на Сході та в Криму, констатують у фінустанові. І запевняють, що це не є сюрпризом для нових акціонерів («Альфа-Груп»).

У коментарі для глава правління Укрсоцбанку Тамара Савощенко наголосила, що показник достатності (адекватності) регулятивного капіталу банку – близько 17% (вимога НБУ – не менше 10%).

“Раніше резерви враховувались на рівні групи Унікредіт, а на локальному рівні ми в звітності коригували на цю суму капітал, тобто зменшували його на суму не відображених в обліку резервів. Зараз ми відображаємо суму резервів в обліку і на цю ж суму зменшуємо коригування. До кінця року ми повністю вирівняємо цю історію. Ми ще відобразимо в обліку значну суму резервів. Зараз ми якраз прораховуємо, щоб зробити собі ще якийсь запас по резервам у т.ч. з огляду на вимоги постанови №351”, – констатувала Т. Савощенко.

Раніше, в ІІІ кварталі Укрсоцбанк зафіксував найбільший збиток у банківській системі (2,2 млрд грн), на другому ж місці був «Альфа-Банк» (1,8 млрд грн), власники якого поглинули Укрсоцбанк.

На кінець грудня 2015 року обсяг кредитного портфелю Укрсоцбанку до вирахування резерву в Криму, Донецькій та Луганській областях становив 10,95 млрд грн (19,5% від загальної суми кредитів та заборгованості клієнтів до вирахування резерву на покриття збитків від зменшення корисності). При цьому резерв під них було сформовано лише на 3,81 млрд грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua