Новий полімер дозволить заряджати електромобіль за кілька хвилин


Новий полімер дозволить заряджати електромобіль за кілька хвилин

Вчені розробили полімер, який в кілька разів підвищує продуктивність іоністорів — суперконденсаторів, які зберігають і розподіляють великі обсяги енергії. Для виробництва матеріалу дослідники застосували технологію, яка використовується для створення гнучких контактних лінз.

Технологія може підвищити щільність енергії іоністорів в 1000-10 000 разів — достатньо встановити елемент з нового матеріалу на місце електроліту. Отриманий іоністор зможе заряджати смартфон або ноутбук за кілька секунд, а електромобіль — за кілька хвилин. На даний момент на зарядку електрокара йде 6-8 годин, але якщо замінити існуючі акумулятори інноваційними іоністорами, процес значно прискориться. Таким чином, з Лондона в Едінбург можна буде дістатися без підзарядки, зазначає Bloomberg.

Глава Tesla і SpaceX Ілон Маск раніше заявляв, що іоністори приведуть до революції в сфері транспортних технологій. Вони вже використовуються в деяких китайських автобусах, але їх запас ходу поки сильно обмежений. Удосконалені електронні компоненти дозволять громадському транспорту заряджатися за декілька секунд, причому зарядка потрібна буде після 20-30 зупинок.

Вчені також відзначають, що матеріал може застосовуватися для створення біоелектроніки, датчиків, переносних пристроїв і оптики нового покоління. Augmented Optics Ltd. вже створили компанію SuperCapacitor Materials Ltd. для просування нового продукту. Повномасштабний прототип з’явиться в наступному році.

Раніше подібну технологію представила команда вчених з Університету Центральної Флориди (UCF). Вони відкрили метод створення гнучких суперконденсаторів (іоністорів), які здатні зберігати більше енергії і перезаряджатися понад 30 тисяч разів без зниження продуктивності.

Однак поки більшість компаній намагаються прискорити процес підзарядки електронних пристроїв і автомобілів зі звичними літій-іонними батареями. Технологія компанії ABB може заряджати електробуси за 15 секунд, а швидкісна електрозаправка Proterra за 10 хвилин забезпечить пробіг автобуса в 50 км. Toshiba використовує методику бездротової зарядки на основі магнітного резонансу, яка заряджає автобус за 15 хвилин.

Навесні вчені з Національної лабораторії Оук-Рідж при Міністерстві енергетики США створили високоефективну бездротову зарядку потужністю 20 кіловат, яка заряджає електротранспорт в три рази швидше від аналогів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Новий полімер дозволить заряджати електромобіль за кілька хвилин» на Finance.ua - 4.6
В Контексті Finance.ua