0 800 307 555
0 800 307 555

Для українських автовласників готують податкові пільги


Для українських автовласників готують податкові пільги

Українців хочуть пересадити на електрокари. У Верховній Раді з’явився законопроект №5494, який передбачає внесення змін до Податкового кодексу для “масштабного розвитку ринку електромобілів”.

Його зареєструвала ціла група авторів: Олег Ляшко, Віктор Галасюк (Радикальна партія), Андрій Антонищак, Борислав Розенблат (БПП) і ін.

Багато народних депутатів, які підписалися під цим документом, далеко не новачки на авторинку. Зокрема, Антонищак зовсім недавно вже подав в Раду законопроект про скасування в Україні європейських екологічних норм, що, в разі його прийняття, дозволить завозити в нашу країну не тільки іномарки рівня Євро-5, як зараз, а й більш старі машини.

Нинішній законопроект не менш революційний. У ньому пропонується звільнити до 2021 р від ПДВ і акцизного збору транспортні засоби з електродвигунами і комплектуючі до них. Це означає, що електромобілі автоматично подешевшають на 23-25%.

Але є і ще один сюрприз. Народні депутати хочуть також звільнити від ПДВ послуги таксі, за умови, якщо перевезення ведуться на електротранспорті. Податок на додану вартість не доведеться платити також при оренді або лізингу електрокарів.

У пояснювальній записці автори вказують, що Україна і так вкрай залежна від імпортних енергоносіїв, в тому числі, нафтопродуктів. У 2015 році частка привізного бензину досягала на нашому ринку 70%, а дизеля – 90% (всього їх було імпортовано на суму $3,9 млрд.). Скоротити споживання нафтопродуктів могла б масова популяризація електричного транспорту, адже електроенергію Україна виробляє сама, причому, 1кВт в перерахунку на бензин в 18-32 рази дешевше останнього.

Електрокари і так стають все більш популярними, стверджують нардепи. Скажімо, за 10 місяців цього року в Україні продали 1123 таких авто проти 401 в минулому році. Тобто, якщо ринок хоча б трохи “підштовхнути” в потрібному напрямку – і процес піде.

На сьогоднішній день в нашій країні продається кілька марок електромобілів, в тому числі, Nissan Leaf, Tesla, Mersedes B class, Renault, Smart і ін. Ціни стартують від $12-13 тис. І можуть досягати $100 тис. У Києві з’явилася також служба “Оксі-Таксі”, яка возить пасажирів на електричних Nissan Leaf. Аналогічні є також в Харкові (EcoTaxi) і Львові.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua