А нам все одно: Україна стала однією з семи країн, де немає розслідувань після "панамського досьє"


А нам все одно: Україна стала однією з семи країн, де немає розслідувань після "панамського досьє"

Україна опинилася в списку семи країн, де керівництво не проводить розслідування після публікації “панамського досьє”, говориться в доповіді Міжнародного консорціуму журналістських розслідувань (ICIJ), опублікованому на офіційному сайті.

“Деякі країни взагалі відклали реформу (щодо офшорів, – ред.) “в стіл”. Сім з 10 держав, в яких чинні або колишні лідери засвітилися в Панамському архіві, продовжують мовчати або відмовляються відкривати розслідування, включаючи Саудівську Аравію, Катар і Україну, де парламент відхилив пропозицію про створення комісії з розслідування”, – йдеться в повідомленні.

До політичних наслідків публікація “панамського досьє” привела в Ісландії, Вірменії, Іспанії, Австрії та Уругваї.

Так, після “Панамського архіву” у відставку подали міністри, керівники державних банків або інші вищі чиновники.

Крім того, публікація цього досьє дозволила повернути або заарештувати близько 110 млн доларів корупційних коштів – майже 90 млн доларів з них були заарештовані в Колумбії, 20 млн доларів – в Мексиці. Також по всьому світу закрилися дев’ять офісів компанії Mossack Fonseca, її оштрафували майже на 500 тисяч доларів.

На початку квітня Центр по дослідженню корупції і організованої злочинності (OCCRP), Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ), а також сайти світових ЗМІ опублікували великий матеріал, в якому мова йде про численні офшорних компаніях, які використовуються лідерами держав, політиками, знаменитостями і відомими спортсменами .

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кримінал
Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «А нам все одно: Україна стала однією з семи країн, де немає розслідувань після "панамського досьє"» на Finance.ua - 5.0
В Контексті Finance.ua