Австралія готує "податок Google"


Австралія готує "податок Google"

Уряд Малкольма Тернбулла пропонує ввести в Австралії податок на переадресований прибуток (відомий також як “податок Google”), особливість якого полягає в тому, що його платитимуть компанії, що виводять власний прибуток в низькоподаткові юрисдикції.

Відповідний законопроект опублікований на офіційному сайті австралійського уряду. У разі прийняття закон дозволить накладати штраф у розмірі до 40% на прибуток, який було “штучно перенаправлено” з Австралії в транснаціональні корпорації.

Цей закон буде стосуватися компаній, чий річний дохід перевищує 1 млрд доларів і які направляють прибуток в офшорні зони. Законом буде передбачено перелік додаткових вимог, який дозволить притягти до відповідальності такі підприємства.

У випадку якщо компанія відповідає цим характеристикам, податкова служба буде направляти їй документ з передбачуваною сумою несплаченого податку. На оплату буде надано 21 день. У свою чергу, компанії зможуть надавати додаткову інформацію в фіскальну службу, з метою роз’яснення порядку розпорядження прибутком.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua