В НБУ повідомили, скільки банків отримали збитки і прибутки в січні-жовтні


В НБУ повідомили, скільки банків отримали збитки і прибутки в січні-жовтні

За даними НБУ, у січні-жовтні 65 банків отримали прибуток на 9,6 млрд грн, у тому числі за жовтень – 66 банків на 1,1 млрд грн. Збитки були у 35 діючих банків на суму 22,2 млрд. грн, при цьому 83,4% цієї суми становлять збитки шести банків з іноземним капіталом.

За жовтень збитки зафіксовано у 34 банків на суму 2,0 млрд. грн. За десять місяців загальний збиток діючих банків скоротився у 4,3 рази (порівняно з аналогічним періодом минулого року) та становить 12,6 млрд. грн (на 1 листопада 2015 року – 54,5 млрд грн).

«Зниження обсягу збитків у порівнянні з аналогічним періодом минулого року відбулося головним чином за рахунок скорочення відрахувань у резерви на можливі втрати від активних операцій на 60,4%. При цьому обсяг відрахувань за 10 місяців 2016 року становить 39,6 млрд. грн. та залишається найсуттєвішим фактором формування негативного фінансового результату в цілому по системі.

Також на формування збитків вплинуло зростання адміністративних витрат та зменшення прибутків від торговельних операцій (майже у 6 разів).

Чистий процентний дохід на 1 листопада 2016 року становив 38,1 млрд. грн., що на 10,2% менше, ніж за відповідний період минулого року. Така динаміка пояснюється зменшенням процентних доходів. Водночас, є позитивна тенденція, яка полягає в постійному зниженні процентних витрат завдяки здешевленню протягом року ресурсної бази банків, головним чином коштів населення.

Чистий комісійний дохід на звітну дату становив 20,4 млрд. грн., що на 12,9% більше, ніж станом на 1 листопада 2015 року», – констатують в НБУ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua