НБУ ініціює застосування нової моделі валютного регулювання


НБУ ініціює застосування нової моделі валютного регулювання

Національний банк ініціює застосування нової моделі валютного регулювання, а також дорожню карту щодо його запровадження.

Наголошується, що нова модель є не тільки більш ліберальною у порівнянні з поточною, але також відповідає міжнародній практиці – директиві Європейського Союзу 88/361/ЄЕС про вільний рух капіталу та угоді про асоціацію між Україною та ЄС.

Згідно з повідомленням, нова модель валютного регулювання буде втілена в життя за допомогою нового законодавства, яке займе місце застарілого Декрету КМУ “Про систему валютного регулювання і валютного контролю” від 1993 року й численних нормативно-правових актів.

З початку листопада поточного року над розробкою нового законодавства працює робоча група за участю експертів, залучених Європейською комісією в рамках проекту EU-FINSTAR.

“В результаті буде розроблений проект закону “Про іноземну валюту” – єдиний рамковий закон, який визначатиме основні принципи валютного регулювання в країні. Водночас конкретні норми будуть виведені на рівень підзаконних актів”, – розповів заступник голови НБУ Олег Чурій.

Лібералізація системи валютного регулювання відбуватиметься поступово – в декілька етапів, які можуть проходити паралельно.

На початковому етапі НБУ має намір зняти обмеження по експортно-імпортних операціях і прямих іноземних інвестиціях, які спрямовані на підвищення експортного потенціалу України.

На наступному етапі будуть зняті обмеження по портфельних інвестиціях і потоках боргового капіталу.

На останньому етапі будуть скасовані всі перешкоди для фінансових операцій фізичних осіб за кордон.

НБУ зазначає, що послаблення тимчасових валютних обмежень не повинно призводити до інфляції вище прогнозованого НБУ рівня.

Вищевказаний законопроект планується подати на розгляд Верховної Ради у другому кварталі 2017 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Рейтинг популярності матеріалу «НБУ ініціює застосування нової моделі валютного регулювання» на Finance.ua - 5.0
В Контексті Finance.ua