Wattway вимостить сонячними панелями дороги по всьому світу (відео)


Wattway вимостить сонячними панелями дороги по всьому світу (відео)

Стартап Wattway розробив сонячні панелі, які можуть витримати навіть фуру. Компанія збирається побудувати 100 тестових майданчиків в різних точках світу. Обладнання для «сонячних доріг» має надійти в продаж у 2018 році.

Wattway використовує звичайні сонячні батареї, які встановлюються на дахах. Щоб панелі витримували навантаження від транспорту, їх покривали кількома шарами пластику, а також спеціальним антиковзаючим покриттям з кришеного скла. Електропроводка вбудована прямо в дорожнє покриття. Електроенергія, що виробляється, надходить у загальну енергомережу.

Стартап, який належить французькій промисловій компанії Bouygues SA, протягом п’яти років вів розробку і лабораторні експерименти зі створення дорожнього покриття, здатного виробляти енергію.
«Ми хотіли дати дорогам нове життя. Сонячні ферми займають території, які можна було б використати для потреб сільського господарства, тоді як дороги порожні», — розповів виданню Bloomberg технічний директор Wattway Філіп Гарель.

Компанія веде будівництво 100 тестових майданчиків для випробування свого дорожнього покриття. У жовтні Wattway почала збірку «сонячної дороги довжиною 1 км у французькій селі Турувр. Сонячні панелі, які покривають площу 2800 кв. м, можуть генерувати до 280 кВт в пікові години. Отримана енергія зможе забезпечувати роботу всього вуличного освітлення в Туруврі.

Перші випробувальні майданчики з’являться в Канаді і США. Надалі стартап планує побудувати тестові сонячні дороги в Африці, Японії і в країнах Євросоюзу. Як зазначив Гаррель, це необхідно, щоб оцінити роботу систем «сонячної дороги» у різних кліматичних умовах.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua