0 800 307 555
0 800 307 555

Не замерзли: Україна рік прожила без російського газу


Не замерзли: Україна рік прожила без російського газу

Сьогодні минув рік, протягом якого Україна не купила жодного кубічного метра газу в Росії.

Про це у Facebook написав голова Нафтогазу Андрій Коболєв.

“Подія символічна не тільки для українського, але й для європейського ринку газу. Оскільки багато наших закордонних партнерів ще два роки тому вважали це неможливим”, – зазначив він.

Три роки тому газ був головним символом політичної та економічної залежності України від північного сусіда, йдеться у відкритому листі Нафтогазу, який розмістили на сайті компанії.

“Цю залежність реалізовували за допомогою обсягів постачання та ціни на російський газ. Вона примушувала Україну до політичних та економічних поступок. Особливо болісною для України вона стала після початку військової агресії з боку Російської Федерації та анексії Криму навесні 2014 року. Подолання газової залежності виявилося головним викликом 2014-2015 років. Без створення альтернативних шляхів надходжень газу з Європи, Україна змушена була б купувати газ у Росії. Також необхідно було доплатити Газпрому за невикористаний у минулих роках газ”, – зазначають у компанії.

Україна досягла рекорду з імпорту газу зі Словаччини. Україна купує російський газ у Словаччині за $320-330 за 1000 кубометрів. Водночас Росія заманювала Україну 100-доларовою знижкою і пропонувала купувати газ по $385 за 1000 кубометрів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua