У Північній Америці почав роботу перший припливний електрогенератор


У Північній Америці почав роботу перший припливний електрогенератор

На узбережжі канадської Нової Шотландії почав роботу перший в Північній Америці припливний електрогенератор. Це друга спроба розробників запустити його – перший пристрій було зруйновано припливами рекордної сили в 2009 році.

Під відновлюваними джерелами енергії ми найчастіше розуміємо сонячну енергію, енергію вітру або гідроенергію, але рідко – енергію припливів, яка є частиною гідроенергії. І все тому, що вона ще перебуває на початковому етапі свого становлення і її технологічні можливості обмежені. Але в цьому місяці дослідники зробили великий крок вперед. На узбережжі Нової Шотландії почав роботу перший в Північній Америці припливний електрогенератор, пише Electrec.

Електрогенератор в Новій Шотландії створили OpenHydro і Emera. Він займає п’ять поверхів і важить тисячу тонн. У 2017 році буде запущена ще одна турбіна, загальна їх потужність складе 4 МВт. До кінця 2017 розробники планують збільшити цю цифру до 16 МВт. Вони запускають припливний генератор вдруге – перший експеримент був проведений в 2009 році, коли пристрій було зруйновано потужними приливами. Залив, в якому встановлений генератор, відомий найвищими в світі хвилями – до 17 метрів. Під час припливу в бухті опиняється до 115 млрд тонн води.

Станом на даний момент, єдиний в Північній Америці припливний електрогенератор є тільки демонстрацією і випробуванням нової технології, тому що його використання не є економічно доцільним. Вартість одного МВт*год, що виробляється за рахунок припливів, становить зараз приблизно $530. Якщо проект виявиться успішним, то до 2020 року, можливо, розробникам вдасться переглянути ці ціни, коли потужність пристрою становитиме, згідно із їхніми очікуваннями, 300 МВт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування