"Альфа-груп" Фрідмана може отримати контроль над власником lifecell - ЗМІ


"Альфа-груп" Фрідмана може отримати контроль над власником lifecell - ЗМІ

Російський мільярдер Михайло Фрідман може отримати контроль над турецьким мобільним оператором Turkcell, який повністю володіє українською lifecell.

Як повідомляється, інший акціонер компанії, турецька Cukurova Holdings, пропустила встановлений судом термін викупу 13,2% акцій оператора, стверджує Reuters з посиланням на джерела, близького до ситуації.

Тепер у “Альфа-груп” Фрідмана є можливість викупити частку Cukurova в Turcell, пише видання.

“Суперечка за лідера турецького телекомунікаційного ринку між російською “Альфа-груп” Фрідмана і засновником Turkcell, одним з найбагатших людей Туреччини Мехметом Емінем Карамехметом і його компанією Cukurova, триває майже десять років. Раніше вона заважала виплаті дивідендів і розвитку оператора”, – йдеться в повідомленні.

В кінці вересня 2016 лондонський суд постановив, що у Cukurova є 60 днів (починаючи з 19 вересня), щоб або викупити частку Фрідмана в Turkcell за 2,7 мільярда, або продати свою частку “Альфа-груп” за 2,8 мільярда дол..

“До п’ятниці (дедлайну суду) жодної заяви не було зроблено. Тепер, згідно з рішенням суду, можливість викупу перейшла до “Альфи”, – стверджує джерело.

Фрідману опосередковано вже належать 13,2% акцій Turkcell.

Компанія Карамехметова володіє 13,8% часткою в операторі. Ще один великий акціонер мобільної мережі – шведсько-фінаская телеком-група TeliaSonera – управляє 37% акцій Turkcell.
За твердженням джерела, згідно з рішенням лондонського суду, “Альфа” має право викупити частку Cukurova до 28 листопада.

“Якщо це станеться, російська група може отримати контроль над турецьким оператором. Тоді всі три найбільші українські мобільні оператори будуть контролюватися російськими акціонерами”, – пише видання.

“Київстар” належить холдингу VimpelCom, в якому найбільшим акціонером є все та ж “Альфа-груп”.

“Vodafone України” через голландську компанію Preludium B.V. належить російським “Мобільні ТелеСистеми”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua