Колишній трейдер Rabobank засуджений до 3 місяців в'язниці за маніпулювання Libor


Колишній трейдер Rabobank засуджений до 3 місяців в'язниці за маніпулювання Libor

Колишній трейдер Rabobank з Австралії був засуджений до трьох місяців в’язниці за змову з метою маніпулювання ставкою Libor. Екс-глава нідерландського банку з грошового ринку і торгівлі деривативами для Північно-Східної Азії Пол Томсон був засуджений окружним судом Манхеттена в середу.

Томсон визнав себе винним в липні в змові з метою здійснення шахрайства. Суддя взяв до уваги проблеми зі здоров’ям у обвинуваченого і зменшив термін тюремного ув’язнення.

Томсон в суді вибачився за свої дії, заявивши, що хотів би ніколи не брати участь в таких шахрайських діях і всіляко припиняв б їх.

Американська та європейська влада багато років розслідує справу про маніпулювання ставками Libor і Euribor з боку банків, які приносили користь їхнім власним торговим позиціям. В рамках розслідування міжнародні банки були оштрафовані на $9 млрд, а також були висунуті звинувачення проти деяких фізичних осіб.

В їх число входять Томсон і шість інших колишніх трейдерів Rabobank, які були оштрафовані на $1 млрд в 2013 році в рамках врегулювання розслідування США і ЄС.

Томсон був заарештований в жовтні 2015 року в Австралії і відмовився від екстрадиції до США, в той час як два екс-трейдери з Об’єднаного Королівства, Ентоні Аллен і Ентоні Конті, були присутні на суді в Нью-Йорку. У березні цього року обидва були засуджені до двох років і одного року позбавлення волі відповідно.

Три інші колишні трейдери Rabobank – Поль Робсон, Такаюкі Ягамі і Лі Стюарт – визнали свою провину і досі не засуджені. Сьомий трейдер, Тетсуя Мотомура з Токіо, вважається урядом США злочинцем-втікачем.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кримінал
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування