Італійська Enel продає всі свої активи в російській електроенергетиці


Італійська Enel продає всі свої активи в російській електроенергетиці

«Ми не можемо сказати, що «продаємо Росію» або «купуємо Росію», ми будемо вдосконалювати наші активи, як і в інших країнах», – говорив рівно рік тому інвесторам тодішній гендиректор «Енел Росія» Франческо Стараче.

Тоді італійська Enel, якій в «Енел Росія» належить 56,4%, розпочала оцінку ефективності російських активів. Через рік «Енел Росія» може бути продана цілком, можливість такої угоди зараз розглядає «Інтер РАО», розповіли три людини, які знають про це від обох компаній.

За словами двох співрозмовників, найближчим часом делегація «Інтер РАО» відправиться на об’єкти «Енел Росія» для їх оцінки. Угода може бути укладена вже до середини грудня, додає один з них. Сума можливої операції співрозмовникам невідома.

Представники «Енел Росія» і «Інтер РАО» від коментарів відмовилися.

Enel придбала частку в «Енел Росія» (колишня ОГК-5) в 2007 р. за 85 млрд руб. (близько 2,4 млрд євро). Італійська компанія стала першим іноземним інвестором в російську електроенергетику.

Виходячи з котирувань Московської біржі, зараз цей пакет коштує в 10 разів менше -17,5 млрд руб., або 245 млн євро. За 10 років компанія лише раз опинилася в збитках, однак вони були паперові через знецінення основних засобів. Але дивіденди «Енел Росія» платила лише двічі – за 2013 і 2014 рр. На частку Enel довелося 2,7 млрд руб.

Якщо угода відбудеться, то у Enel в Росії залишиться лише 49,5% в енергозбутовому СП з групою ЕСН Григорія Березкіна – «Русэнергосбыте». Основним клієнтом цієї компанії є РЖД. Для «Інтер РАО» це буде, навпаки, вдала угода.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua