АМКУ назвав монополістів у прийомі платежів ЖКГ


АМКУ назвав монополістів у прийомі платежів ЖКГ

Антимонопольний комітет України зафіксував ознаки монопольного становища на ринку послуг з прийому готівкових платежів від фізичних осіб за житлово-комунальні послуги у Ощадбанку, “Укрпошти” та ПриватБанку.

Про це повідомляється в звіті АМКУ за підсумками дослідження ринку послуг з прийому готівкових платежів від фізичних осіб за комунальні послуги у всіх обласних центрах, проведеного з 1 січня 2015 року по 31 травня 2016 року.

Згідно зі звітом, у період з 1 січня по 1 червня 2016 року монопольне становище Ощадбанку з часткою 35% і більше зафіксовано на 14 регіональних ринках, “Укрпошти” – на семи, Приватбанку – на чотирьох (в 2015 році на 15 дев’яти і одному регіональному ринку відповідно).

В цілому дослідження охопило 24 регіональні ринки послуг з прийому готівкових платежів від фізичних осіб за послуги ЖКГ.

Як вказано в звіті, необхідність проведення такого дослідження пов’язана з численними зверненнями до АМКУ у зв’язку з ситуацією, коли установи банків або пошти утримують комісійну винагороду з населення при прийманні платежів у відповідності зі своїми тарифами, в той час як комісійну винагороду за прийом платежів від споживачів закладено в тариф.

Згідно з підрахунками АМКУ, загальна сума сплачених комісійних платежів у 2015 році склала 23,7 млн гривень, а за п’ять місяців 2016 року – 18,2 млн гривень.

АМКУ підкреслив, що згідно з законодавством, у тариф послуг ЖКГ закладається вартість переказу коштів на рахунки підприємств-постачальників послуг, за винятком оплати послуги постачання природного газу, для якої держава встановлює максимальний розмір комісії – не вище 0,3%.

Регулятор пропонує встановити економічно обґрунтований розмір комісії за прийом платежів від громадян, що забезпечить укладання договорів з постачальниками житлово-комунальних послуг, або вжити заходів для укладання договорів таким чином, щоб вони передбачали зобов’язання постачальників послуг платити комісію за споживачів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми
Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:АМКУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua