Суд Лондона відхилив позов "Татнєфті" до Коломойського і Боголюбова


Суд Лондона відхилив позов "Татнєфті" до Коломойського і Боголюбова

Лондонський суд зняв арешт з активів українських бізнесменів Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова на суму 380 млн доларів в рамках позову “Татнєфті” про постачання нафти на Кременчуцький НПЗ.

Суд також прийняв сторону Боголюбова і ще одного бізнесмена Олександра Ярославського і відхилив позов “Татнєфті” “через відсутність реальних шансів на успіх справи”, відзначає агентство.

Як повідомлялося, “Татнєфть” в кінці березня 2016 року ініціювала судовий розгляд в Англії з Коломойським, Боголюбовим, а також бізнесменами Ярославським і Павлом Овчаренком у справі про постачання нафти на Кременчуцький нафтопереробний завод і вимагала відшкодувати 334 млн доларів збитку і відсотки.

У своєму позові “Татнєфть” заявила, що в 2009 році зазначені особи шахрайським шляхом привласнили кошти, що належали “Татнєфті” за нафту, поставлену на Кременчуцький НПЗ.
У квітні Лондонський суд заарештував зарубіжні активи бізнесменів на суму 380 млн доларів.
“Укртатнафта” створена відповідно до указів президентів України і Татарстану в 1994 році на базі Кременчуцького НПЗ. Раніше 18,296% акцій НПЗ належало структурам, близьким до ВАТ “Татнєфть”, ще 28,7788% – міністерству майна Татарстану. Потім на підприємстві з’явилися нові акціонери, близькі до української групи “Приват” і бізнесмена Олександра Ярославського.

В результаті судових розглядів частка татарстанських акціонерів в ЗАТ практично обнулена, а на підприємстві з’явився новий великий акціонер, пов’язаний з групою “Приват” – ТОВ “Корсан”.
Боголюбов і Коломойський – давні ділові партнери та співзасновники неоформленої офіційно групи “Приват”, яка має інтереси в цілому ряді галузей і контролює найбільший в Україні банк – Приватбанк.

У жовтні 2007 року Овчаренко, який очолював “Укртатнафту” в 2003-2004 роках, за рішенням Сумського апеляційного суду про його поновлення на посаді приступив до керівництва підприємством, тоді як відсторонений керівник Сергій Глушко заявив про силове захоплення НПЗ.
У зв’язку з цим російська “Татнєфть”, що була основним постачальником сировини на підприємство, припинила поставки нафти на НПЗ.

“Татнєфть” пред’явила позов Україні в травні 2008 року на підставі російсько-української угоди про захист інвестицій, укладеної в 1998 році, в зв’язку з насильницьким захопленням ЗАТ “Укртатнафта” в жовтні 2007 року і експропріації акцій “Татнєфті” в ЗАТ “Укртатнафта”.

Російська компанія виграла справу – міжнародний арбітраж в липні 2014 року зобов’язав Україну виплатити “Татнєфті” компенсацію в розмірі 112 млн доларів плюс відсотки.

“Укртатнафта” заявила про готовність компенсувати державі всі витрати, пов’язані з виплатами за рішенням суду.

Апеляційний суд Парижу 18 жовтня розпочне розгляд по суті апеляційної скарги України на рішення міжнародного арбітражу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування