МВФ затвердив трирічну програму фінансування Молдови на $180 млн


МВФ затвердив трирічну програму фінансування Молдови на $180 млн

Рада директорів Міжнародного валютного фонду 7 листопада затвердила трирічну програму фінансування Молдови на суму 129,4 млн спеціальних прав запозичення, або близько 178,7 млн доларів США.

Як наголошується в релізі МВФ, майже 36 млн доларів уряд Молдови отримає відразу ж у вигляді першого траншу. Решта суми буде видаватися за підсумками п’яти переглядів, які будуть відбуватися кожні півроку.

“Схвалення договору з МВФ стане початком для глибоких реформ. Завдяки цій програмі населення отримає гарантію від уряду і зовнішніх партнерів, що необхідні країні реформи підкріплені фінансовою підтримкою і політичною волею. Вони будуть реалізовані, а це означає, що життя зміниться на краще”, – прокоментував рішення МВФ прем’єр-міністр Молдови Павел Філіп.

Глава кабміну зазначив, що схвалення документа стало можливим після того, як уряд і Нацбанк виконали висунуті МВФ умови, пише видання Publica.

Економіка Молдови зараз відновлюється після рецесії 2015 року. За підсумками нинішнього року очікується зростання внутрішнього валового продукту на рівні близько 2% за інфляції 3,5%.

Країна жила без фінансової допомоги МВФ з 2012 року. Фонд достроково згорнув попередню трирічну програму на початку 2013 року, виділивши до того моменту $490 млн. Незабаром після цього країна занурилася в затяжну політичну і фінансову кризу через крадіжку близько $1 млрд з трьох банків.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Світ
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування