Суд дав для WOG 8-річну розсрочку на виплату 500 млн грн


Суд дав для WOG 8-річну розсрочку на виплату 500 млн грн

24 жовтня Господарський суд м. Києва відмовився задовольнити позов ТОВ «Вест Ойл Груп» (входить у групу «Континіум») до ліквідатора банку «Форум» про визнання договору поруки припиненим.

Згідно з судовими матеріалами, 29.03.2013 між банком «Форум» і ТОВ «Золотий екватор» був укладений кредитний договір № 1-0020/13/30-KL, відповідно до якого позичальнику відкрито невідновлювальну кредитну лінію з встановленим кредитним лімітом 50,3 млн дол та з кінцевим терміном повернення кредиту не пізніше 31.12.2019 року.

Згідно з пунктами 7.1.1. та 7.2.1. кредитного договору, у випадку невиконання боржником своїх платіжних обов`язків, банк має право вимагати дострокового погашення заборгованості за кредитом, сплати процентів та/або комісій, можливої неустойки (штрафу, пені) відшкодування збитків тощо.

Як забезпечення виконання зобов`язань за кредитним договором між банком «Форум» як кредитором і ТОВ «Вест Ойл Груп» як поручителем був укладений договір поруки № 1-0099/13/38-Р, відповідно до умов пункту 1.1 якого поручитель поручився перед кредитором за належне та своєчасне виконання ТОВ «Золотий екватор» у повному обсязі зобов`язань за кредитним договором №1-0020/13/30-КL від 29.03.2013 року, включаючи всі дійсні та/або можливі зміни та/або доповнення, внесені та/або такі, що можуть бути внесені у майбутньому, а саме повернення суми кредиту, сплати процентів за користування кредитом, комісій, а також можливої неустойки (пені, штрафу) у розмірі та у випадках, передбачених кредитним договором.

Строк поруки договором поруки та додатковим договором № 1 до нього не встановлений. «З банківських виписок, які містяться в матеріалах справи, вбачається, що боржник сплачував по кредиту з порушеннями його умов, останній платіж по кредиту – 28.01.2014 року на суму 296 417,71 доларів США», – констатується в судових матеріалах.

Додамо, що Рівненський апеляційний господарський суд розглядає апеляційну скаргу ліквідатора банку «Форум» на ухвалу Госпсуду Рівненської області від 20.09.2016, якою було задоволено заяву ТОВ “Золотий Екватор” про 8-річну розстрочку на виконання рішення суду від 06.10.2015 щодо повернення боргу на 502,6 млн грн шляхом щомісячної сплати боржником заборгованості.

Нагадаємо, у вересні Фонд гарантування повідомляв, що повторно виставив на продаж права вимоги за кредитами юридичним особам, виданими банком «Форум», заборгованість за якими на початок травня перевищувала 1 млрд грн. Як зазначалося, позичальники ведуть активну господарську діяльність і у стані ліквідації не перебувають. Кредитні договори було укладено у 2013 році. Забезпеченням за ними виступають нежитлові приміщення в Києві загальною площею більше 10 тис. кв. м. та 32 АЗС на території України, більшість яких зосереджено в західній частині країни [йшлося про АЗС мережі WOG, – ред.]. Початкова ціна лоту складала 849 млн грн. Як констатувалося, це був найдорожчий лот, який виставлений на продаж Фондом гарантування.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua