У 2017 році авторинок зростатиме: чи подешевшають автомобілі


У 2017 році авторинок зростатиме: чи подешевшають автомобілі

Уже в 2016 році український авторинок почав стабілізуватися після двох років падіння. Так, якщо торік українці купили 46 тис. автомобілів, то в цьому прогнозують зростання продажів до 58 тис. машин. Чи стануть автомобілі доступнішими і що чекає авторинок в 2017 році?

Чому українці будуть купувати більше автомобілів?

Незважаючи на те, що українці стали купувати більше автомобілів, до показників 2013 року ще далеко, відзначають експерти. До економічної кризи та військових дій в Україні продавалося понад 200 тис. автомобілів на рік – у три з половиною рази більше, ніж зараз. У 2017 році продажі автомобілів можуть зрости на 35% від нинішнього рівня, вважає генеральний директор Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів Олег Назаренко. Але є і песимістичні прогнози. “Якщо Рада намагатиметься змінити авторинок, імпортери будуть його покидати. Вже “Хонда Україна” закрилася, китайські імпортери, той же BYD пішов з нашого авторинку”, – пояснює Олег Назаренко.

До 2017 року українці почнуть купувати автомобілі за рахунок відкладеного попиту – майже два роки українці не робили великих покупок через нестабільну економічну і політичну ситуацію. У зв’язку з тим, що гривня стабілізувалася, українці почнуть вкладати гроші у великі покупки авто і нерухомість, вважає експерт.

“Військово-політична ситуація в країні нестабільна і дуже багато людей відкладали купівлю автомобілів. Зараз ростуть не тільки продажі на ринку нових автомобілів, але і побутової техніки, нерухомості. Життя в державі стабілізується, і люди починають вкладати гроші в речі тривалого попиту”, – вважає Олег Назаренко.

Чи подешевшають автомобілі

У проекті бюджету України на 2017 рік закладено середньомісячний курс долара в 27,2-27,7 гривні – на 2 гривні більше, ніж сьогодні, що позначиться і на ціні автомобілів, прив’язаної до твердої валюти. Хоча за угодою про зону вільної торгівлі в 2017 року Україна повинна зменшити митний збір на 1 відсотковий пункт з нинішніх 10%, таке зменшення мита лише незначно вплине на вартість автомобіля. Враховуючи очікувану інфляцію на рівні 8,1%, вартість бензинових і дизельних авто навряд чи зменшиться. Однак більш доступними автомобілі можуть стати за рахунок зниження ставок кредитування банками, та й багато чого буде залежати від домовленостей імпортерів з виробниками.

“Вартість автомобілів – це непередбачувана річ. Все залежить від того, як імпортери домовляться з виробниками. Ми прекрасно розуміємо, що виробники на великих ринках не хочуть втрачати позицій, і готові продавати машини практично за собівартістю. Це, наприклад, в РФ і США. В Україні і так позиція виробників достатньо виважена. Наприклад, в автосалонах Парижа бренди автомобілів дорожчі, ніж у Києві”, – говорить Олег Назаренко.

На б/у автомобілі на пальному залишаться ті ж пільгові ставки акцизів, які запроваджені в Україні з 1 січня 2016 року. Важливо зауважити, що 2017 – останній рік дії екостандарту Євро-5, поки можна імпортувати автомобілі віком до п’яти років. З 2018 року в Україні набере чинності стандарт Євро-6, тоді в Україну можна буде ввозити тільки автомобілі не старше 2-3 років, які коштують дорожче.

Електрокари можуть значно подешевшати

Єдині автомобілі, які можуть істотно подешевшати – це електрокари. У 2016 році темпи зростання ринку електрокарів в Україні обігнали Польщу і Росію. У Верховній Раді вже лежить законопроект про скасування ПДВ на електромобілі. Якщо законопроект приймуть, електрокари стануть на 20% дешевше. Наприклад, Nissan Leaf 2010 року випуску коштує 450 434 грн, якщо скасують ПДВ, його вартість знизиться до 360 347 грн.

Але поки в Україні на авторинку дефіцит електрокарів через проблеми з сертифікацією американських машин, оскільки вони не відповідають європейським стандартам безпеки. За прогнозами СЕО ElectroCars Олександра Кравцова, якщо дане питання буде вирішено, в 2017 році ринок електрокарів продовжить зростання.

“Якщо до кінця року сертифікаційні війни припиняться, а також, можливо, депутати проголосують за пільги на електрокари, буде новий поштовх на ринку. Кількість електрокарів на дорогах, цілком ймовірно, збільшиться до 4 тисяч. Це будуть електрокари з пробігом з США. Nissan Leaf 2013 року можна буде купити за 13 тис. доларів, а середня вартість моделі буде десь 15 тис., все-таки 30 тис. доларів за новий Leaf – недоступна ціна для більшості. Ми все ще вважаємо скасування ПДВ на кілька років найкращим і найефективнішим стимулом розвитку ринку електрокарів”, – зазначає СЕО ElectroCars Олександр Кравцов.

Правила перебування в Україні нерозмитнених авто можуть змінити

Щоб не розмитнювати автомобілі, куплені в Європі, жителі прикордонних районів кожні п’ять днів змушені перетинати кордон. Через це на пунктах з Польщею часто виникають великі черги. У 2017 році правила перебування авто з іноземною реєстрацією можуть спростити. У Верховній Раді зареєстровано відповідний законопроект, який перебуває на розгляді в Комітеті податкової та митної політики. За словами голови комітету Ніни Южаніної, після його прийняття, в Україні можуть продовжити терміни перебування автомобілів з іноземною реєстрацією за певну щомісячну плату. Зараз депутати вирішують її розмір.

“Пропозицію Геннадія Москаля у тому, щоб користувачі транспортних засобів на іноземних номерах сплачували всього 10 євро на місяць, звільнялися від необхідності розмитнювати свої автомобілі, ввезені з-за кордону”, – зазначає вона.

Крім того, в Раді зареєстровано ще чотири законопроекти, які пропонують збільшити термін перебування в Україні таких автомобілів з нинішніх п’яти днів до місяця і навіть до року. Так, законопроект №1393 пропонує збільшити термін транзиту для автомобілів до 30 днів, законопроект №1393-1 – до 60, а в проекті закону №4437 пропонується збільшити термін до 30 днів за 408 грн/міс. Законопроекти №2359а і №4223 дозволяють громадянам України ввозити автомобіль з іноземною реєстрацією на рік.

Віталій Андронік

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування