Доходи бюджетів територіальних громад зросли більш ніж у 6 разів


Доходи бюджетів територіальних громад зросли більш ніж у 6 разів

Доходи бюджетів 159 об’єднаних територіальних громад за 9 місяців 2016 року зросли більш ніж у 6 разів порівняно з аналогічним періодом 2015 року – до 4,98 мільярда гривень.

Про це йдеться в звіті, підготовленому Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства та поданому главою відомства віце-прем’єр-міністром Геннадієм Зубком на зустрічі з головами міських та сільських рад.

У звіті йдеться, що за 9 місяців поточного року доходи місцевих бюджетів населених пунктів, які не об’єдналися в територіальні громади, зросли лише в 1,4 рази – до 103,9 мільярда гривень.

Віце-прем’єр Зубко закликав населені пункти активніше займатися об’єднанням у територіальні громади, оскільки таким чином їхні доходи будуть рости більш швидкими темпами, зокрема, завдяки доступу до програм уряду на підтримку розвитку інфраструктури таких громад. “Ви (населені пункти, які не об’єдналися в громади – ред.) сьогодні втрачаєте практично кожен день шанси конкурувати за інвесторів. Тому що (об’єднаним територіальним громадам – ред.) надходить субвенція державна, також їм надходять кошти від Фонду регіонального розвитку та інші можливості розвитку території”, – сказав Зубко.

Як наголошується в матеріалах звіту Мінрегіону, якщо надходження від акцизів до місцевих бюджетів зросли за 9 місяців 2016 року на 55%, то такі надходження в бюджети територіальних громад зросли на 71%.

“Об’єднання громад дозволило збільшити власні доходи бюджетів територіальних громад на 1 жителя відповідної території. В середньому показник, у порівнянні з дев’ятьма місяцями 2015 року, по всіх об’єднаних громадах збільшився на 1100 гривень, з 518 гривень до 1620 гривень”, – йдеться у звіті Мінрегіону.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Мінрегіонбуд
В Контексті Finance.ua
Опитування