За два роки Україна ризикує втратити основний "козир" – газову трубу – експерт


За два роки Україна ризикує втратити основний "козир" – газову трубу – експерт

Україна ризикує втратити власну газотранспортну систему, якщо не модернізує її до 2019 року.

Про це повідомив політолог Вадим Карасьов, коментуючи рішення Єврокомісії, яке дозволяє Газпрому використовувати до 90% потужності газопроводу OPAL замість дозволених раніше 50%.

За словами Карасьова, рішення Єврокомісії щодо Газпрому є тривожним сигналом для України.

“Нам чітко дали зрозуміти про загрозу того, що на нас перестануть зважати як на гравця в геополітиці. 2019 року в України завершується контракт із Росією на транспортування газу. Зношена газотранспортна система України без модернізації на той час прийде в критичний стан: за 40 років використання відбулося природне старіння обладнання. Це автоматично призведе до відсутності нових контрактів. У підсумку, країна втратить свій транзитний статус – єдиний “козир”, що допомагає впливати на геополітичні процеси. А це колосальний удар по національній безпеці”, – повідомив Карасьов.

За словами експерта, західні партнери, спостерігаючи саботаж української сторони у модернізації ГТС, також навряд чи нададуть підтримку.

“Доки українська влада саботує модернізацію газотранспортної системи, Росія йде в обхід та домовляється з ЄС про збільшення квот на транспортування газу через OPAL. Через це наша країна вже втратила 400 мільйонів доларів. Подібна позиція загрожує втратою відносин із західними партнерами. 2019-го, зі зруйнованою ГТС, Україна ризикує залишитися сам на сам із Росією”, – зазначив Карасьов.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування