Україна розпочала видобуток сланцевого газу


Україна розпочала видобуток сланцевого газу

Компанія “Укргазвидобування”, дочірнє підприємство “Нафтогазу України”, в жовтні 2016 року почала видобуток сланцевого газу методом фрекінгу (гідророзриву пласта). Про це в інтерв’ю Bloomberg розповів голова правління “Нафтогазу” Андрій Коболєв.

За словами Коболєва, буріння першої свердловини проводилося разом з європейськими партнерами. Що це за компанії і де свердловина була пробурена, він не уточнив.

Глава “Нафтогазу” пояснив, що видобуток сланцевого газу допоможе Україні зменшити залежність від російського палива і збільшити власний газовидобуток з 20 до 27 млрд кубометрів на рік, щоб стати самодостатньою.

Коболєв також додав, що “Нафтогаз” готовий обговорювати умови і терміни додаткової угоди про постачання палива з “Газпромом”, однак має достатні запаси газу, щоб без перешкод пройти наступний опалювальний сезон.

Нагадаємо, згідно з даними Міненерго США, запаси сланцевого газу в Україні становлять 128 трлн кубометрів; за цим показником країна займає четверте місце в Європі. Загальний видобуток газу на Україні в 2015 році, за оцінкою британської компанії BP, виявився мінімальним більш ніж за 10 років – 17,4 млрд кубометрів.

У 2014 – 2015 роках американська Chevron і британсько-голландська Royal Dutch Shell вийшли з проектів з розвідки сланцевого газу в Україні через геополітичні ризики.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування