Будь-який євровиробник може виграти суд про незаконне обмеження експорту лісу з боку України - експерт


Будь-який євровиробник може виграти суд про незаконне обмеження експорту лісу з боку України - експерт

Україна може стати стороною розгляду про незаконне обмеження експорту як країна, яка не виконує свої зобов’язання в рамках угоди про Зону вільної торгівлі з Євросоюзом.

Про це заявив виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко, коментуючи введений рік тому мораторію на вивіз з України необробленої деревини.

“Україна є членом СОТ, а в її рамках будь-які експортні обмеження неприйнятні. Країна, яка не виконує такі вимоги, зіткнеться з тим, що в Женеві проти неї буде розгляд про незаконне обмеження експорту. Те ж саме стосується і експортних мит, якби ми ввели їх на вивезення лісу-кругляка. Обмежувати експорт в рамках СОТ неможна”, – зазначив Олег Устенко.

За його словами, перешкода вільній торгівлі в сучасному світі сприймається як архаїзм, який дуже погано характеризує економічну політику держави.

“Сьогодні будь-який європейський виробник може подати документи від своєї асоціації, наприклад, виробників меблів, в європейську комісію з розбору суперечок про незаконне обмеження експорту з боку України – і виграти. Тоді у нас будуть ще й хворобливі іміджеві втрати. Фактично, європейці нас пробачили за рік такої поведінки з мораторієм”, – додав експерт.

Олег Устенко звернув увагу на той факт, що відмову України від мораторію на експорт деревини в Євросоюзі пов’язують з наданням макрофінансової допомоги в загальному розмірі 1,2 млрд євро.

“ЄС зробив чітку заяву: або Україна знімає експортні обмеження, або в зоні ризику питання макрофінансової допомоги, яку європейці використовують як морквину для України. Але якщо ми не збираємося виконувати свої обов’язки в рамках угоду про Зону вільної торгівлі з ЄС, то скоро виникне питання і в іншій площині: а інші зобов’язання Україна збирається виконувати?”, – застеріг виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера.

На його думку, часу на вирішення питання з мораторієм в України залишився до 1 січня 2017 року, коли закон про заборону експорту вступить в повну силу.

“Україна традиційно думає, що зможе якимось чином сказати одне, а зробити інше. Це неправильний підхід. Але час на вирішення проблеми з мораторієм ще є – до 1 січня”, – зазначив Устенко.

Як повідомлялося, в квітні 2015 року Верховна Рада прийняла закон, який наклав 10-річну заборону на експорт лісоматеріалів та пиломатеріалів в необробленому вигляді. Зокрема, з 1 листопада 2015 року заборонено вивезення з України лісоматеріалів деревних порід (крім сосни). Мораторій на експорт деревних порід сосни почне діяти з 1 січня 2017 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування