Експерт назвав три головні плюси від підвищення "мінімалки" в Україні


Експерт назвав три головні плюси від підвищення "мінімалки" в Україні

Головними перевагами підвищення мінімальної заробітної плати в Україні стануть детінізація національної економіки, збільшення податкових надходжень до бюджету, а також зниження витрат держави на виплату субсидій.

Про це написав експерт інформаційно-аналітичного центру Forex Club в Україні Андрій Шевчишин.

“Із 2017 року відбудеться підвищення мінімальних зарплат майже вдвічі. При цьому воно торкнеться як державних службовців, так і приватного сектора (детінізація потрібна у першу чергу для останнього сектора, оскільки у держслужбі нелегальних зарплат немає)”, – зазначив він.

Однак у держсекторі підвищення “мінімалки” передбачає відв’язування окладів чиновників від її розміру, що дасть можливість збільшити зарплати тільки тим людям, які дійсно цього потребують.

Шевчишин нагадав, що в Україні існує 25 тарифних розрядів, у яких різниця між посадовими окладами першого нижчого розряду і останнього 25 розряду перевищує 3,5 рази. Таким чином, якщо мінімальна зарплата підвищується у два рази, то при існуванні діючої тарифної сітки, оклад чиновника також зросте вдвічі, і це призведе до значного навантаження на бюджет.

Що стосується приватного сектора, то тут, за словами Шевчишина, зміни будуть не менш відчутними. Зараз, незважаючи на те, що реальні зарплати у даному сегменті істотно відрізняються від 1200, роботодавці все ж продовжують офіційно платити своїм співробітникам “мінімалку”, з якої і обчислюються всі необхідні податки. Частину людям платять як неофіційний заробіток.

“Тепер, коли зарплата у приватному секторі буде підвищена до 3200 грн, відрахування будуть йти не від 1200 грн, а від нової суми. Завдяки цьому Україна отримає більше відрахувань до пенсійного, соціальних та інших фондів, а також бюджет”, – зазначив Шевчишин.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування