НБУ помітно наростив активи


НБУ помітно наростив активи

Активи Національного банку України (НБУ) за дев’ять місяців 2016 року зросли на 63,2 млрд грн (7,4%) – з 849,2 млрд грн до 912,4 млрд грн. Про це повідомляє прес-служби НБУ.

Нацбанк пояснює зростання активів зростанням міжнародних резервів до 15,59 млрд доларів, а також збільшенням квоти України в МВФ, яка обліковується на балансі центрального банку.

Гривневі активи знизилися майже на 50 млрд грн. Це відображає погашення кредитів рефінансування комерційними банками більш ніж на 25 млрд грн і зменшення портфеля цінних паперів України на 24 млрд грн.

“Тенденція до зменшення портфеля кредитів НБУ, виданих банкам в попередні роки, триває вже три квартали поспіль, позичальники повертають кредити центрального банку. Таким чином, сума чистої заборгованості зменшилася на 43% порівняно з початком року і становить 38,7 млрд грн”, — пояснив директор департаменту фінансового контролінгу Нацбанку Олег Стринжа.

Пасиви центробанку за дев’ять місяців збільшилися на 1,4% (10,2 млрд грн) – до 736,6 млрд грн з 726,4 млрд грн. Власний капітал НБУ — 175,8 млрд грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua