Чим можна замінити російський газ


Чим можна замінити російський газ

В даний час багато країн поглядають у бік технологій для виробництва «зеленого» біогазу. Для виробництва біогазу можна використовувати: побутове сміття, кукурудзяний силос, курячий послід… Майже все, що викидає людина, можна переробити на біогаз, який допоможе українцям зменшити закупівлю російського газу.

Біогаз — це газ, що видобувається з біомаси. Він складається з метану, вуглекислого газу і невеликої кількості інших домішок.

Сучасні технології та біогаз — вигідне поєднання за всіма параметрами.

При наявності біогазу можна виробляти електрику. Але виробляти «зелену» електрику тільки для особистих потреб невигідно.

Європейський досвід: електрику продають державі — вона зобов’язана купувати її за тарифом вищим, ніж той, який встановлений для споживачів «традиційної» електроенергії.

Фахівці компаній Baker Tilly і PRO ENERGY досліджували, скільки тепла і електрики можна виробити з біогазу і зробили висновок: українцям вистачило б електрики, яку можна виробляти з сільгоспвідходів і енергокультур.

Потенційно Україна здатна виробити стільки «зеленої» електрики, щоб майже задовольнити потреби в ній — якщо використовувати всі потенційно можливі сільгоспвідходи і енергокультури для вироблення електроенергії.

Україна споживає 167 мДж електроенергії на рік, а може виробляти 150 мДж на рік.

Біогазом можна опалювати приміщення. При виробленні тепла 1 кубометр природного газу дорівнює 1,5 кубометру біогазу.

Наприклад, в місті Рівному на міському звалищі вже почали видобувати метан. Достатній для комерційного видобутку об’єм газу на звалищі сформувався вже через кілька років. Ще один плюс «зеленої» технології — відсутність пожеж на купах сміття.

Українським компаніям, в основному аграрним (у них достатньо сировини) пора починати масштабний видобуток біогазу, використовуючи європейський досвід.

Біогаз — це відстрочка глобального потепління, електрика в проводах, безвідходне виробництво для багатьох українських компаній, а місцями і тепло в будинках і на заводах.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua