Кількість одержувачів субсидій в Україні скоротиться через підвищення стандартів


Кількість одержувачів субсидій в Україні скоротиться через підвищення стандартів

Кількість домогосподарств, що отримують субсидію, скоротиться в разі збільшення мінімальної зарплати і прожиткового мінімуму в наступному році, які уряд запропонував підняти вдвічі – до 3200 грн.

Про це повідомив міністр фінансів Олександр Данилюк.

“Ми розраховуємо, що кількість субсидіантів з часом зменшиться через збільшення мінімальної зарплати, про що рішення було прийнято як спільна пропозиція президента і уряду, так і через закладені у проекті бюджету на 2017 рік положення про підвищення соціальних стандартів”, – сказав Данилюк.

Станом на 21 жовтня субсидії на оплату житлово-комунальних послуг отримали 6,1 млн українських сімей із загального передбачуваної кількості 8,5 млн.

Нова політика виплат субсидій громадянам була введена в Україні у 2014 році поряд з політикою поетапного підвищення тарифів в Україні. Підвищення тарифів почав уряд Арсенія Яценюка, поставивши перед собою завдання вирівняти вартість енергоносіїв для всіх споживачів. Спочатку планувалося розтягнути підвищення тарифів на два роки – з 2015 по березень 2017 року. Однак у травні 2016 року уряд Володимира Гройсмана прийняв рішення про вирівнювання тарифів і цін на газ для населення, що призвело до подорожчання тепла та електроенергії.

Також раніше прем’єр-міністр України Володимир Гройсман зазначав, що витрати державного бюджету на виплату субсидій для найбільш вразливих верств населення складають близько 4-6% від загального обсягу видаткових статей.

За останніми даними Мінфіну, в проект бюджету на 2017 рік заклали 40 млрд грн на субсидії. При цьому, за словами віце-прем’єр-міністра Павла Розенка, ця сума може зрости до 52 млрд грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua