Кабмін затвердив новий зразок біометричного паспорта


Кабмін затвердив новий зразок біометричного паспорта

Кабмін остаточно затвердив новий зразок бланка паспорта для українців, прийнявши проект постанови, що змінює указ уряду №302 від 25.03.2015 р. Таке рішення уряд ухвалив на своєму засіданні 26 жовтня.

Дані зміни передбачають, що новий зразок бланка паспорта громадянина України буде оснащений безконтактним електронним носієм, податковим номером платника податків (або інформацією про його відсутність), а також електронним цифровим підписом і оцифрованими відбитками пальців.

Паспорти громадян України, отримані до набрання чинності постанови, не підлягають обов’язковій заміні.

Нагадаємо, закон, що забезпечує перехід на біометричні паспорти, набрав чинності ще 1 жовтня. Верховна Рада ухвалила цей закон 14 липня 2016 року.

Паспорт буде містити текст українською та англійською мовами. У паспортах скасовується штамп про шлюб. Відбитки пальців будуть вносити лише за згодою власника паспорта, а ось оцифрований підпис – обов’язково.

Нагадаємо, Рада внесла поправки в закон, що дозволяє видачу документа не з 16, а з 14 років. Крім того, в паспорті не буде відміток про шлюб. У Мережі вже щосили пропонують допомогу в оформленні нових пластикових документів, ціна яких — від 2 тис. грн. Експерти запевняють: це шахрайство.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua