706
Корчак назвала причину, через яку чиновники не здають декларації
— Казна та Політика
Чиновники не поспішають подавати свої документи до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, побоюючись кримінальної відповідальності у разі якоїсь помилки. Однак заповнення електронних декларацій – це нова культура, яку чиновникам доведеться освоїти.
Таку думку висловила голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Наталя Корчак.
«Існує великий острах того, що невірне заповнення є підставою для застосування кримінальної відповідальності. Тому я як голова державного органу хочу сказати, що невірно у суспільстві були розставлені акценти щодо прямого зв’язку самої декларації та кримінальної відповідальності. Оцією кримінальною відповідальністю відбувається процес залякування декларантів», – сказала Корчак.
Однак, як наголосила голова НАЗК, заповнення електронних декларацій – це нова культура, яку чиновникам доведеться освоїти.
Водночас вона визнала, що система електронного декларування та сама форма е-декларації не є досконала. «Тому оцей етап заповнення декларацій нами буде критично сприйнятий, і ми будемо вже знати, що треба удосконалювати в цьому процесі», – запевнила Корчак.
У законі про “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей подання службовими особами декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру у 2016 році” чітко прописано, що адміністративна відповідальність за надання свідомо недостовірних відомостей у декларації – штраф від 1 тис. до 2 500 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян (НМДГ); кримінальна відповідальність – штраф від 2 500 до 3 000 НМДГ або громадські роботи 150 – 240 годин, або позбавлення волі на строк до 2 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на термін до трьох років.
Передбачається, що повна перевірка декларації може проводитися в період здійснення чиновником своїх повноважень, а також протягом 3 років після припинення такої діяльності.
За матеріалами: Укрінформ
Поділитися новиною
Також за темою
Через позицію Бельгії Україна може втратити фінансування МВФ — Politico
Міноборони оголосило закупівлі харчування для ЗСУ на 2026 рік: скільки витратять
Скільки коштів Пенсійний фонд спрямував на соцвиплати в жовтні
Чи зростуть тарифи на світло у 2026 році
Бюджетний дефіцит України може сягнути $53 млрд до 2028 року — KSE Institute
Україні знадобиться $389 млрд міжнародної допомоги до 2029 року
