Мінфін задоволений голосуванням ВР щодо проекту держбюджету


Мінфін задоволений голосуванням ВР щодо проекту держбюджету

Міністерство фінансів вітає успішне ухвалення Верховною Радою в першому читанні проекту держбюджету на 2017 рік.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби відомства.

“Цього року вперше за багато років проект бюджету був вчасно схвалений урядом та внесений на розгляд парламенту з дотриманням усіх норм бюджетного законодавства. Це дало достатньо часу народним депутатам та всім охочим для ознайомлення з документом”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначає прес-служба, під час розробки проекту держбюджету-2017 Мінфін намагався бути максимально відкритим.

“З цією метою до процесу формування бюджету були залучені незалежні експерти та представники громадянського суспільства для перевірки розрахунків і прогнозів доходів. В результаті Уряд сформував реалістичний та відповідальний бюджет з ефективним використанням бюджетних коштів та забезпеченням при цьому основних потреб громадян”, – зазначили у відомстві.

Окрім того, цьогоріч Мінфін змінив основні підходи до розробки бюджету – першочерговими були доходи, а похідними – видатки.

“Тобто бюджет формувався не від побажань, а від реальних можливостей. Це дасть можливість отримати заплановані надходження, не створюючи тиск на бізнес, а навпаки – стимулюючи економічний розвиток”, – пояснили в міністерстві.

Згідно із повідомленням Мінфіну, бюджет-2017 відрізняється також чіткими пріоритетами в ключових сферах, які отримали пріоритетну увагу та повне забезпечення фінансовим ресурсом.

“При цьому пріоритети визначались не від обсягу фінансування, а від необхідності реформувати та розвивати певний напрямок. Тобто фінансуватися будуть лише ті сфери, які вже реформовані або в процесі реформування. Таким чином, завдяки зміні підходів до фінансування Мінфін стимулюватиме реформи у низці галузей”, – йдеться у повідомленні.

Водночас, у проекті держбюджету-2017 запроваджено середньострокове планування бюджету та закладено план розвитку економіки країни на перспективу.

Прогнозування на кілька років вперед дозволить проводити системні глибокі реформи та покращити бізнес-клімат, зазначили у відомстві.

“Ми врахували лише ті пропозиції народних депутатів, які підкріплені чітким розрахунком та фінансовим ресурсом. Ми вдячні комітету ВРУ з питань бюджету та його секретаріату за плідну співпрацю, конструктивний і змістовний діалог”, – зазначив Міністр фінансів Олександр Данилюк.

Як відомо, 20 жовтня Рада підтримала в першому читання проекту закону про державний бюджет на 2017 рік.

Як повідомлялося, Кабмін розраховує на прийняття Радою проекту закону “Про державний бюджет на 2017” рік до 1 грудня.

Дохідна частина держбюджету становитиме 876,9 млрд гривень, що на 17% більше, ніж доходи держбюджету 2016 року (749 млрд гривень).

Уряд запланував підвищення мінімальної зарплати на 10,1% до 1762 гривень.
У проекті держбюджету закладено прогноз зростання ВВП у 2017 році на рівні 3% при інфляції 8,1% і курс гривні 27,2 гривні за долар в 2017 році.

Номінальний ВВП в 2017 році прогнозовано на рівні 2 574,9 млрд гривень. Безробіття в 2017 році прогнозовано на рівні 8,6%, а дефіцит держбюджету – на рівні 3% ВВП.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua