Кабмін спростував можливість підвищення комунальних тарифів на вимогу МВФ


Кабмін спростував можливість підвищення комунальних тарифів на вимогу МВФ

Кабінет міністрів України спростовує можливість підвищення комунальних тарифів на вимогу ключового кредитора країни Міжнародного валютного фонду, оскільки таку вимогу МВФ щодо України не висував.

Про це йдеться в повідомленні на сторінці уряду в Twitter.

“У домовленостях з МВФ йдеться про те, що тарифи повинні бути на рівні повного покриття витрат, – йдеться в повідомленні. – Жодних підвищень плати за “комуналку” не передбачається”.

Як повідомлялося, політику поетапного підвищення тарифів в Україні розпочав уряд Арсенія Яценюка, що ставив перед собою завдання навести лад у комунальній сфері, а також вирівняти комунальні платежі і вартість енергоносіїв. Спочатку планувалося розтягнути підвищення тарифів на два роки – з 2015 по березень 2017 року.

Однак в травні 2016 року уряд Володимира Гройсмана прийняв рішення про вирівнювання тарифів і цін на газ для населення, що призвело до подорожчання тепла і світла. Водночас, влада ввела систему субсидування найбільш вразливих категорій громадян в країні. Передбачається, що до початку опалювального сезону 2016-2017 років кількість сімей, які звернулися за субсидією, складе близько 9 мільйонів.

Зараз цей показник становить близько 5,5 мільйона сімей. На думку аналітиків МВФ, повна лібералізація комунальних тарифів в Україні та приведення їх до ринкового рівня можливе не раніше 1 квітня 2017 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua