Українців чекає чергова хвиля масових звільнень — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Українців чекає чергова хвиля масових звільнень

Особисті фінанси
7906
Українцям варто готуватися до чергових складних часів. Швидше за все, з роботою, особливо високооплачуваною, найближчим часом у багатьох будуть проблеми.
Про погіршення ситуації на ринку праці попереджає навіть завжди зайве оптимістична Державна служба зайнятості.
Згідно з її останнім звітом, за підсумками першого кварталу цього року чисельність зайнятого населення в Україні становила 16,1 млн. чол., що на 200 тис. менше, ніж за аналогічний період минулого сезону. Рівень зайнятості впав, відповідно, з 56% до 55,6%, а безробіття зросло з торішніх 9,6% до 9,9%.
Але насправді невлаштованих працівників в Україні набагато більше. Адже, за даними Держслужби зайнятості, майже 122 тис. українців перебувають у неоплачуваних відпустках, а 430,6 тис. переведені на неповний робочий день, з відповідним скороченням зарплат.
Найвищий відсоток формально працюють, але по суті заробляють копійки в промислових регіонах країни. У Запорізькій обл. і в українській частині Донбасу в такому режимі працює від 11,2% до 14,3% всіх штатних працівників, тоді як в середньому по країні – 5,5%.
Роботодавці готові звільняти
Як стверджують в Держслужбі зайнятості, 223 тис. українців вже попередили про звільнення (це на 8,2% більше, ніж в минулому році). Більше всього отримали чорну мітку від роботодавців в Києві (40,8 тис. чол.), Харківській (17,7 тис.), Дніпропетровській (16,1 тис.), Житомирській обл. (14,8 тис.).
Причому 60% претендентів на виліт з роботи – фахівці, які працюють в державному секторі: вчителі, лікарі, працівники державних підприємств, чиновники. Втім, бажання позбутися від «зайвих» працівників зараз є практично у всіх роботодавців.
Українці, що втратили роботу в промисловості, частково «перетікають» в інші сегменти, зокрема, сферу обслуговування. Але, зрозуміло, що влаштуватися вдається далеко не всім. І, судячи з усього, негативні тенденції в промисловості будуть тільки зміцнюватися.
«З одного боку, в Україні є маса державних підприємств, які управляються неефективно, і зараз багато вакансії там просто закриваються. З іншого, на провідних підприємствах проводиться модернізація, автоматизуються всі процеси, в результаті, падає потреба в робочих руках. Не дарма ж кажуть, що один програміст щодня вбиває 20 робочих місць», – пояснила UBR.ua аналітик Rabota.ua Тетяна Пашкіна.
Про масштабне скорочення персоналу задумалися навіть нещодавні драйвери економіки – аграрії.
За матеріалами:
УБР
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас